Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do domu o mocy 2x 350 watt rms na 8 Ohm

19 Kwi 2014 02:22 1923 9
  • Poziom 15  
    Może jestem obcykany w nagłośnieniu samochodu, ale nie potrafię pojąć audio dla domu.. Ceny są kosmiczne w stosunku do mocy. Polecicie najtansze wzmacniacze z dobrą jakością wydobywanego dźwięku z parametrami zawartymi w tytule?
    Zapomniałem dodać że to ma być 2x350 rms 8 Ohm ;)
  • Poziom 15  
    więc może estradowe?
  • Poziom 25  
    Po co Ci taka moc w domu? Masz salon 200m2? Nawet będąc "obcykanym" w nagłośnieniu samochodowym powinieneś wiedzieć jak się ma moc do efektywności.
  • Poziom 15  
    Nie mam 200m2, nie wystarczy mi też niezbyt spory bas, nie jestem też audiofilem by zwracać specialnie uwagę na jakość dźwięku. Z takim tokiem myślenia po co istnieją niskotonowce o mocy 1000 watt rms.. Tak pomiędzy całość na stx więc.
  • Poziom 25  
    czarek1234567 napisał:
    Nie mam 200m2, nie wystarczy mi też niezbyt spory bas, nie jestem też audiofilem by zwracać specialnie uwagę na jakość dźwięku.

W takim razie przejrzyj dział "Nagłośnienia Estrada" i wybierz coś sobie.
    czarek1234567 napisał:
    Z takim tokiem myślenia po co istnieją niskotonowce o mocy 1000 watt rms..

W zastosowaniach innych niż estradowe to żeby podbudować ego posiadacza :D O ile głośnik posiada taką moc, a nie są to tylko puste liczby.
    czarek1234567 napisał:
    Może jestem obcykany w nagłośnieniu samochodu, ale nie potrafię pojąć audio dla domu.. Ceny są kosmiczne w stosunku do mocy.

Moc rzędu 2x100W jest już wystarczająco wysoka dla większości mieszkań np. Pioneer A-616 2x90W przy 8Ω i 2x120W przy 4Ω. Problem nie leży w nagłośnieniach domowych tylko w podejściu do tematu. Z podejściem więcej=lepiej na tym forum nie znajdziesz oczekiwanej "pomocy".
    czarek1234567 napisał:
    Tak pomiędzy całość na stx więc.

Tego akurat nie rozumiem.
  • Poziom 15  
    Hah gadanie ;)
    Takie niskotonowce są budowane dla ludzi z pokroju lubiących twardy, o dużym natężeniu bas. Niestety należe do nich i cierpie z tego powodu, duże koszta ;D. Specialnie przykład dla ciebie, popularna seria fi bl. "Moc rzędu 2x100W jest już wystarczająco wysoka dla większości mieszkań np. Pioneer A-616 2x90W przy 8Ω i 2x120W przy 4Ω. Problem nie leży w nagłośnieniach domowych tylko w podejściu do tematu. Z podejściem więcej=lepiej na tym forum nie znajdziesz oczekiwanej "pomocy". " tak trudno zrozumieć że chcem czegoś więcej? Najlepiej pójść do sieci rtveuroagd, kupić zestaw o łącznej mocy 200 watt rms i udawać ucieszonego. Szanuj decyzje ludzi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Z tego co widzę są tu 2 typy ludzi. Napiszę to tak, uproszczenie. Mam paru kumpli interesujących się nagłośnieniem car audio. Norma, jeden 4k watt rms. Drugi troszkę mniej. Więc tak, po co im to? Nie chcę pana urażać w żaden sposób ale to zwykłe lubienie bassu. Im więcej tym lepiej. Wystarczy wpisać "bass demo" w yt żeby mniej więcej to zrozumieć. To jest poprostu zamiłowanie do konkretnego depnięcia. Przykładem może być konstruowanie wyścigowego pojazdu. Załóżmy że wystarczy nam 500hp. Ale po co ? Ktoś chce załóżmy 700, dla lepszego wpinania w fotel. Wracając do tego całego zestawu 2x 350 rms. Po za tym już został zamówiony wzmacniacz estradowy na stx.pl Temat raczej nie aktualny.
  • Poziom 25  
    czarek1234567 napisał:
    Mam paru kumpli interesujących się nagłośnieniem car audio. Norma, jeden 4k watt rms. Drugi troszkę mniej. Więc tak, po co im to? Nie chcę pana urażać w żaden sposób ale to zwykłe lubienie bassu. Im więcej tym lepiej.

Może lepiej jakiś spory zasilacz i te "4k watt rms" do domu przenieść (tylko jak instalacja elektryczna to zniesie?) żeby kolega był zadowolony? Albo któryś z posiadaczy tych imponujących liczb coś doradzi.
    czarek1234567 napisał:
    Wystarczy wpisać "bass demo" w yt żeby mniej więcej to zrozumieć. To jest poprostu zamiłowanie do konkretnego depnięcia.

Słyszałem parę tych tzw. bas testów i jakoś z muzyką wiele wspólnego nie miały.
    czarek1234567 napisał:
    Przykładem może być konstruowanie wyścigowego pojazdu. Załóżmy że wystarczy nam 500hp. Ale po co ? Ktoś chce załóżmy 700, dla lepszego wpinania w fotel.

Nagłośnienie domowe to ma bardziej przełożenie do jazdy po zakupy, a jak ktoś potrzebuje 700KM na taki wypad to nie pisze tego na forum Opla Corsy.
    czarek1234567 napisał:
    Wracając do tego całego zestawu 2x 350 rms. Po za tym już został zamówiony wzmacniacz estradowy na stx.pl Temat raczej nie aktualny.

W takim razie życzę powodzenia w kompletowaniu zestawu i zadowolenia ;)