Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook mb-8epr n - Piekarnik przypala,

19 Kwi 2014 09:42 4911 8
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam w/w piekarnik od około 1,5 roku, do tego momentu wszystko było jak najbardziej ok. Od paru dni piekarnik wszystko przypala. Zauważyłem że niema znaczenia czy ustawie 50 stopni czy 250 on i tak grzeje na maxa. Przypuszczam że może to być termostat, ale kontrolka temperatury gaśnie przy osiągnięciu zadanej wartości, lecz piekarnik nadal grzeje do maksymalnej temperatury. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Do sprawdzenia grzałki na upływność.
  • Poziom 24  
    witam jesli to jest sprzęt 1,5 roku to jest na gwarancji.U mnie akurat tydzień temu miałem w 1,5 rocznej Amice wymieniany termostat oczywiście w ramach gwarancji.Chociaż sam to naprawiam i mógłbym wymienić sobie za 18 zł termostat ale wolałem skożystać z gwarancji.
  • Poziom 9  
    Problem jest właśnie z gwarancją... a konkretnie to nie ma jej w ogóle, ponieważ Firma Mastercook upadła.
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    To, że firma upadła nie znaczy że nie ma gwarancji. Udaj się do sklepu gdzie zakupiłeś, miałem przypadek płyty gazowej na gwarancji, klientka dostała nową płytę.
  • Specjalista AGD
    domacik napisał:
    zhudomel napisał:
    Do sprawdzenia grzałki na upływność.

Nie ma takiej opcji, że przy jakiejkolwiek upływności grzałek w piekarniku, tenże będzie grzał na maksa.

Masz rację , przy upływności nie , ale przy zwarciu sprali do masy grzałki w miejscu , gdzie spirala znajdzie sobie zamknięcie obwodu dla prądu i nie wyrzuci bezpiecznika , bo na przykład nie jest on różnicowoprądowy , to jest możliwe . Bo faza na przykład idzie bezpośrednio na jedno wyprowadzenie grzałki, a termostat łączy drugie wyprowadzenie z zerem roboczym . I zwarcie to nastąpi przed otwartymi stykami termostatu .
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    xxxzzz9 czy udało Ci się rozwiązać problem?
    Mój piekarnik zachowuje się identycznie.
    Pozdrawiam,