Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu - Ubuntu i strumieniowanie sygnały DVB-T i -S

michask0 19 Kwi 2014 14:22 693 0
 • #1 19 Kwi 2014 14:22
  michask0
  Poziom 9  

  Witam serdecznie wszystkich użytkowników i z góry dziękuję że chociaż odwiedziliście mój temat. Wchodząc konkretnie w temat to:

  Mam dosyć duży dom, rodziców i rodzeństwo którzy mało co znają się na informatyce i nie chce za bardzo bawić się w kabelki dlatego też postanowiłem założyć serwer do strumieniowania sygnału telewizji DVB-T, no i jeżeli mi się uda to strumieniować sygnał telewizji satelitarnej wyłącznie na terenie ww. domu.

  No i tak, idąc od początku... czyli od DVB-T
  Antena siatkowa została podłączona do rozgałęźnika który to jest załączony do czterech kart USB DVB-T oraz do wzmacniacza sygnału (prosto mówiąc do zasilacza 12V).
  Karty USB DVB-T są podłączone do HUB'a w standarcie USB 2.0 który to jest podłączony do serwera z zainstalowanym Ubuntu Server 13.10.

  Prościej mówiąc zostało wykonane coś takiego:
  Antena (ze wzmacniaczem) <-> Rozgałęźnik <-> 4x USB DVB-T <-> Hub USB <-> Serwer Ubuntu

  Na serwerze natomiast są już zainstalowane składniki do obsługi kart DVB-T (prościej mówiąc karty są wykrywane) i uruchamiając komendę w_scan pięknie mi wykrywa kanały.


  I tutaj zaczyna się mój problem, a dokładnie w jaki sposób mógłbym zrobić rozwiązanie aby każdy odrębny kanał został wysyłany do sieci lokalnej jako strumień na odrębnym porcie owego serwera?
  Uwaga: Tylko nie mówcie ani nie pytajcie się dlaczego na każdym porcie inny kanał, bo co zrobię z tym sygnałem to zależy od wielu urządzeń w moim domu - nie chcę używać multicastingu bo część z nich tego nie obsłuży.

  Wujek Google dał mi podpowiedź w postaci dvblast, mumudvb czy też tvheadend ale przez 2 tygodnie mojej męczarni z tym nie jestem w stanie nic na to poradzić. Może ktoś mi dałby lepszą podwiedź albo jakiś tutorial jak to zrobić.  No i drugi wątek czyli DVB-S.
  Na aktualnie jednym z dekoderów (z Enigmą2) mam kartę NC+, rodzice lubią czasami włączyć sobie telewizor i pooglądać telewizje, moi bracia również - a jak dziewczyna jeszcze przyjdzie to już ogółem jest ciekawie.
  Więc wpadłem jeszcze na pomysł aby na każdym urządzeniu również rozwiązać to w podobny sposób tylko z telewizją satelitarną.
  Jednak jak to zrobić? Czy udało by się aby dekoder z E2 udostępniała sygnał dekodujący kanały na serwer z Ubuntu? I jakiego oprogramowania użyć aby ten sygnał komputer umiał wykorzystać?
  Dodatkowo jak to zrobić z kartami do telewizji SAT? Wiem że należy wtedy użyć konwertera Quattro wraz ze spliterem do tego stworzonym - jednak ile potrzebowałbym kart do strumieniowania 9 osobnych kanałów - 9 kart?
  Podejrzewam że w tym przypadku ze strumieniem będzie identycznie jak w przypadku DVB-T, więc to omijam.


  Ze wszystkich rozwiązań dostępnych to rozwiązanie wydaje mi się najtańszym oraz przy okazji trochę się nauczę na temat budowania strumienia DVB.
  Z góry dziękuję za udzielenie się w dyskusji.

  PS.
  Przypominam, że prawo umożliwia na takie operacje na terenie włanego miejsca zamieszkania więc proszę o niewyjeżdżanie bezsensowne z takimi wątkami. A abonament telewizyjny rodzice płacą - sam nie wiem po co, no ale nie moja brożka - więc w sumie git ;)

  Przeniosłem, myślę że ten dział będzie bardziej odpowiedni [dt1]

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME