Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus/primax - Lewy głośnik nie działa, słuchawki działają.

19 Kwi 2014 17:06 1038 4
  • Poziom 6  
    Dzień dobry.
    Mam nietypowy problem. Nietypowy, bo większość wygooglanych tematów z niedziałającym głośnikiem dotyczyło również niedziałających słuchawek. Mam głośniki Primaxa, dosyć stare. Jeden ma z tyłu wejście 'to left speaker' i 'input', drugi ma wejście 'to right speaker'. Podłączam głośniki. Ten pierwszy nie działa, drugi owszem. Podłączam słuchawki do głośnika i obie działają. Dodam, że to nie kwestia kabla, bo wymieniałam i jest tak samo. Da się coś z tym zrobić?
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 15  
    Witam,
    Rozumiem że te głośniki podłączasz następująco:
    - wyjście stereo z komputera do wejścia input głośnika
    - wyjście to "left speaker" z wejściem "to right speaker".
    A jak podłączasz słuchawki? Do wyjścia "to left speaker"?
    Możesz napisać dokładnie co to za głośniki? A czy ten głośnik który nie działa jest sprawny? Próbowałaś go uruchomić z innym źródłem? Da się z niego wykrzesać jakikolwiek dźwięk?
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
    Słuchawki wkładam do oddzielnego wejścia na słuchawki, które jest na niedziałającym głośniku. Głośnik wcześniej działał. Czasami przerwało, ale jak modulowałam dźwiękiem za pomocą pokrętła głośniej-ciszej znowu grało. Ostatnio w ogóle przestał. Nie słychać w nim nic, nawet "pyknięcia" jak włączam głośniki. Jeśli chodzi o model to nie mam pojęcia. Na samych głośnikach nie mogę znaleźć numeru. Próbowałam znaleźć jakąś informację w necie, ale mam tylko nazwę firmy :p
  • Poziom 15  
    Za nie ma co :) , po to jest forum,
    z Twojego opisu wynika, że to pewnie potencjometr padł (czyli się popsuł). Wytarła się ścieżka najprawdopodobniej. Wymiana potencjometru pewnie załatwi sprawę.
    Podejmiesz się?
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Tak, ale doceniam to, że ktoś poświęca swój czas na rozwiązanie czyjegoś problemu :) Widzę na allegro, że jakiś potencjometr nawet kosztuję złotówkę, na jakiejś innej stronie od 5 do nawet 90 złotych. Zupełnie się nie znam niestety :P Będzie się opłacała taka wymiana?