Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC 740 - Programowanie kluczyka oraz zatrzymywanie bramy

przemekdudek1 19 Kwi 2014 17:36 3228 4
  • #1 19 Kwi 2014 17:36
    przemekdudek1
    Poziom 9  

Witam,

Mam zestaw napędowy bramy jak w tytule. Moje pytanie jest takie czy w trybie Automat mogę zatrzymać bramę w każdej chwili? Bo sytuacja jest taka, brama zamknięta przyciskam przycisk pilota i brama otwiera się do końca. Po pewnym czasie (czasie pauzy) brama się sama zamyka (wcześniej nie mogę jej zamknąć).
    Czy trzeba jakoś dodatkowo pilot programować, jeśli tak to jak bo w instrukcji jest tak, że przytrzymać przycisk na płytce w centralce (centralka z dwoma przyciskami) do zapalenia się diody, następnie puścić przycisk w centralce i nacisnąć przycisk na pilocie, gdy dioda koło przycisku na centralce będzie błyskać tzn. że zaprogramowany został przycisk. Też chciałbym na furtkę zaprogramować przycisk i nie wiem czy w ten sam sposób. Ale głównie chodzi o zatrzymywanie bramy w każdym momencie (oraz jej zamykanie).

A, i jeszcze. Czy brama suwana (wykorzystany napęd FAAC 740), ma zabezpieczenie tego typu że jak najedzie na przeszkodę to się zatrzyma a nie będzie dalej napierać? Bo zauważyłem że moja brama dosyć duży nacisk ma i chyba się nie wyłącza.

Z góry dzięki za pomoc.

0 4
  • #2 19 Kwi 2014 19:20
    dominik24

Poziom 17  

Co do tryby pracy to polecał bym ci zmienić logikę pracy na EP czyli krok po kroku: wciskam guzik brama się otwiera, wciskam-STOP, wciskam po raz kolejny- brama idzie w drugą stronę.
    Dzięki temu będziesz mógł zatrzymywać bramę w dowolnym położeniu.
    Co do drugiego pytania: brama jeśli napotka na przeszkodę to będzie napierać dalej, zatrzyma się jedynie po ustalonym i zaprogramowanym czasie, a co do jej siły to tą wartość również można zaprogramować.

0
  • #3 19 Kwi 2014 19:20
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Z pilotami ani odbiornikiem nic nie trzeba robić i zostaw je w spokoju.
    Sama centralka jest ustawiona w trybie A czyli osiedlowym (ludzie wjeżdzają na osiedle i mogą tylko otwierac bez możliwości zamknięcia komuś przed nosem...) . Jak chcesz automatyczne zamykanie po czasie i jednoczesnie możliwość zamykania z pilota to przestaw ją na AP lub S, jeśli nie chcesz automatycznego zamykania po czasie - użyj trybu EP.
    Jak się te tryby przestawia i co który znaczy jest w instrukcji (guziki F + - i wyświetlacz w.centralce).

Co do napierania to w standarcie tylko napiera - możesz zmienić tylko.siłę nacisku i czas działania napędu. Jest możliwowść doposażenia napędu w enkoder - Nakładkę na silnik zliczającą obroty ( i przestawienia w menu pozycji EN na ON lub cyfrowo poziomu zabezpieczenia) i wtedy brama będzie się zatrzymywać w reakcji na przeszkodę ale to 200 zł.

http://www.drzwistalowe.pl/faac-enkoder-404019-encoder-do-napedow-740-sterowanie-748d.html

0
  • #4 19 Kwi 2014 22:23
    przemekdudek1
    Poziom 9  

Dzięki za informację,

Jeszcze jedna sprawa (co do przełącznika kluczowego). Chcę mieć możliwość włączenia bramy za pomocą przycisku. To mam go normalnie zamontować między wejście 1 a 7 ?

0