Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CPU - CPU cały czas wskazuje 100%

phil13 19 Kwi 2014 17:45 1005 5
  • #1 19 Kwi 2014 17:45
    phil13
    Poziom 12  

Witam.

Mój CPU cały czas wskazuje 100% użycia.
    Podczas trybu awaryjnego jest w normie. Na razie nie dopatrzyłem się jakiegos procesu który byłby za to odpowiedzialny.
    Na tą chwile przeprowadziłem tylko skan antyvir, ale na razie nic nie znalazło.

Od czego powinienem zacząć?

CPU - CPU cały czas wskazuje 100% CPU - CPU cały czas wskazuje 100% CPU - CPU cały czas wskazuje 100%

0 5
  • #2 19 Kwi 2014 17:54
    xKamal
    Poziom 10  

Przydałaby się konfiguracja komputera wraz z zasilaczem.

Uzasadnij merytorycznie swoją wypowiedź, zwłaszcza w części z PSU związanej i w odniesieniu do tego konkretnego przypadku albo poniesiesz konsekwencje umieszczenia postu. [M]

Zatem:
    Analizę problemu można zacząć tylko w przypadku świadomości z czym ma się doczynienia: komputer AiO, komputer stacjonarny tzw "składak", komputer brandowany (dell, NTT). Informacja otwiera drogę do dalszych rozważań nad możliwymi usterkami i możliwościami fizycznymi, chociażby otwarcia komputera w celu sprawdzenia komponentów.
    Jako, że sam używam graficznych modyfikacji, na podstawie zrzutów ekranu, nie jestem w stanie stwierdzić co to za system. Mając informację o systemie i otrzymaniu informacji o procesorze jestem w stanie stwierdzić jakie kroki mogą zostać podjęte dalej, chociażby na różne możliwości jednostki (np. opcje regulacji mocy procesora) oraz wiek komputera. Wykluczając czynnik związany z systemem otrzymujemy dodatkowe informacje, w tym tą o płycie głównej, PSU i dysku twardym.
    Informacja o płycie głównej - funkcje dot. możliwości przetaktowania, funkcje oszczędzania energii i inne opcje biosu. Zdarzają się przypadki nieprawidłowego działania wbudowanych opcji oszczędzania energii w wyniku wadliwego BIOSu lub uszkodzenia przez zasilacz.
    PSU - w moim przypadku wykluczeniu możliwości braku kompatybilności z resztą jednostki i samej klasy urządzenia i możliwości samodzielnego uszkodzenia reszty komponentów w wyniku żyłowania - powtarzam, nie znamy ani wieku komputera ani pochodzenia.
    Bardzo stary dysk twardy działa o wiele wolniej niż aktualnie produkowane (różnica w zastosowanych technologiach, czy chociażby złączach), nie wiadomo nawet czy dysk jest talerzowy czy półprzewodnikowy, co otwiera kolejne możliwości.

Czy powyższe informacje są wystarczające w odniesieniu do mojej wiadomości? Jeśli nie, proszę usunąć wiadomość z pełnymi konsekwencjami. Następnym razem przekieruję użytkownika do regulaminu działu.

Moderowany przez Matuzalem:

"Metodologia" Twoich badań nie ma tu nic do rzeczy i nie siej "groźbami" o odesłaniu do regulaminu działu, bo wchodzisz w cudze buty. Zamiast tego spójrz na post nr 3.

0
  • #3 19 Kwi 2014 17:58
    badboy84
    Poziom 36  

Zobacz co pokaże Process Explorer

0
  • #4 19 Kwi 2014 17:58
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Skan MBAM, ADWCleaner, TFC i CCLeaner (czyszczenie plików + naprawa rejestru)

Podaj pełną konfigurację sprzętu wraz z zasilaczem.

Daj zrzut z CristalDiskInfo.

Ciebie również zobowiązuję do tego o czym mowa w poscie nr 2 i przestrzegam przed takimi samymi skutkami zlekceważenia tego polecenia. [M]

0
  • #5 19 Kwi 2014 18:18
    phil13
    Poziom 12  

Problem udało sie rozwiązać. Jednak infekcja.

Skan poszedł, ale efekt dał 6 z kolei antyvir.
    Skanowałem:
    adwcleaner, kaspersky, ComboFix, Malwarebytes, Mbam,

Poradził sobie Panda cloud cleaner.

Dziękuje wszystkim za szybkie odpowiedzi.

0
  • #6 19 Kwi 2014 18:46
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

swiercm napisał:
    Podaj pełną konfigurację sprzętu wraz z zasilaczem.

Ciebie również zobowiązuję do tego o czym mowa w poscie nr 2 i przestrzegam przed takimi samymi skutkami zlekceważenia tego polecenia. [M]

Wykonuję co nakazał Moderator.

Wysokie użycie CPU w niektórych przypadkach związane jest z problemami z HDD, a te związane są z często nieprawidłową pracą PSU, więc tą kwestię od razu, na samym początku chciałem wyjaśnić.
    Po czym poprosiłem o zrzut z CDI:
    swiercm napisał:

którego parametry pozwalają określić stan HDD i jego ewentualne problemy z zasilaniem.

Wedle regulaminu tegoż działu, Autor zobowiązany jest do przestrzegania "Zasad globalnych obowiązujących w działach komputerowych"
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2367809.html
    tj. podania podstawowych informacji dotyczących sprzętu, a PSU (czyli zasilacz) jest tym urządzeniem, które stanowi podstawę platformy.

Tutaj przebieg rozwiązania problemu od razu skierowałem dwutorowo (problem stricte związany z SW i z HW) i w rezultacie diagnozy początkowej, pozwoliłoby to na wyeliminowanie którejś ze ścieżek rozważań.

Mam nadzieję, że wywiązałem się z polecenia w stopniu dostatecznym.

phil13 napisał:
    Problem udało sie rozwiązać. Jednak infekcja.

Skan poszedł, ale efekt dał 6 z kolei antyvir.
    Skanowałem:
    adwcleaner, kaspersky, ComboFix, Malwarebytes, Mbam,

Poradził sobie Panda cloud cleaner.

Dziękuje wszystkim za szybkie odpowiedzi.

Dla 100% pewności, proponuję, byś założył temat w dziale "Pogotowie Antywirusowe" i poproszenie o analizę logów z OTL'a oraz FRST, kolegów, którzy mają doświadczenie w eliminacji całkowitej infekcji.

Moderowany przez Matuzalem:

Następny od "regulaminu działu" - od tego są raporty, a nie bezrefleksyjne podchodzenie do tego w jakiej sekcji wątek się znajduje. Dwutorowość polegająca na konkluzji: "przecież jest na czarnej liście" i zamykająca temat, to tylko namiastka pomocy, bo nie ogólnikowe "marka i moc", a konkretny egzemplarz i jego sprawność są istotne w sprawach indywidualnych. To zaś można zweryfikować... miernikiem. Proszę więc bardziej przykładać się do dostarczania dowodów na rzetelną analizę wątków, a nie na uleganie odruchom przez Pawłowa opisanym.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo