Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piekarnik mastercook nie działa termostat

zako 19 Kwi 2014 18:25 11385 9
  • #1 19 Kwi 2014 18:25
    zako
    Poziom 10  

Po ustawieniu pokrętłem temperatury np.180stopni piekarnik grzeje cały czas na maxa i swieci się kontrolka grzania ,nie wyłącza grzania po osiągnięciu zadanej temperatury.Kontrolka gaśnie i grzałki przestają grzać dopiero po skręceniu pokrętła na ok 50 stopni.Termostat T 150. Do wymiany czy coś jeszcze do sprawdzenia?

1 9
  • #3 19 Kwi 2014 18:34
    cezarjak
    Poziom 18  

Witam.
    Wygląda na uszkodzenie termostatu,proszę zrobić taki test na zimnym piekarniku stopniowo zadawać temperaturę powiedzmy co 50 stopni.Z tym że proszę czekać aż termostat wyłączy grzałki potem znowu przekręcić o te 50 i td.Jeżeli w którymś momencie nie zadziała to uszkodzony termostat.Nie podał Kolega jaka to kuchnia model,czy termostat mechaniczny czy elektroniczny.jeżeli ten drugi proszę sprawdzić w piekarniku kapilarę,to jest taka rureczka z ''drucikiem''.Miałem kiedyś przypadek że przy myciu piekarnika ktoś uszkodził ją mechanicznie.Pozdrawiam.

2
  • #4 19 Kwi 2014 18:59
    zako
    Poziom 10  

Model to Masteercook M6EFL

2
  • #5 19 Kwi 2014 19:12
    cezarjak
    Poziom 18  

A czy wszystkie grzałki grzeją?
    Termostat wyłączy się wtedy kiedy jego zadana temp. zostanie osiągnięta,czyli czy w komorze jest gorąco?
    Sprawdzał Kolega tak jak ja prosiłem stopniowo.

0
  • Pomocny post
    #6 19 Kwi 2014 19:16
    peter falk
    Specjalista AGD

cezarjak napisał:
    czy termostat mechaniczny czy elektroniczny.jeżeli ten drugi proszę sprawdzić w piekarniku kapilarę,to jest taka rureczka z ''drucikiem''

:shocked!:
    No, a jeśli kapilara uszkodzona, to idąc tym tropem trzeba ją napełnić gaziczkiem po czym zalutować lucikiem ;)
    Autor tematu niech w podskokach biegnie do sklepu po B-118 lub jego zamiennik.

0
  • #7 19 Kwi 2014 19:37
    zako
    Poziom 10  

Zrobiłem test,nie wyłącza grzałek nawet przy ustawieniu temp na minimum czyli ok 50stopni.Wszystkie grzałki czyli dolna i dwie górne grzeja prawidłowo,oczywiscie piekarnik nagrzany do wysokiej temperatury.Faktycznie wygląda jakby ta rurka-czujnik wewnątrz piekarnika nie działał.

0
  • #8 19 Kwi 2014 19:58
    cezarjak
    Poziom 18  

peter falk napisał:
    No, a jeśli kapilara uszkodzona, to idąc tym tropem trzeba ją napełnić gaziczkiem po czym zalutować lucikiem

Kolego Peter falk chodziło mi tylko czy uszkodzenie nie nastąpiło podczas mycia piekarnika mechanicznie,a nie że autor ma sobie naprawić termostat,tak więc trzeba wymienić na nowy.

0
  • #9 19 Kwi 2014 20:53
    domacik
    Specjalista AGD

cezarjak napisał:
    peter falk napisał:
    No, a jeśli kapilara uszkodzona, to idąc tym tropem trzeba ją napełnić gaziczkiem po czym zalutować lucikiem

Kolego Peter falk chodziło mi tylko czy uszkodzenie nie nastąpiło podczas mycia piekarnika mechanicznie,a nie że autor ma sobie naprawić termostat,tak więc trzeba wymienić na nowy.

To w końcu rureczka z "drucikiem", czy drucik z "rureczką"?
    Kapilara jest jedna i ma swoje określenie. Ciężko jest przy myciu uszkodzić kapilarę termostatu. Trza być niezłym "Himenem"...:)
    A, że zardzewiała na zgrubieniu i gaz poszedł sobie w kosmos, to akurat normalna sprawa.
    Regulator temperatury jest do wymiany.

0
  • #10 22 Kwi 2014 18:02
    zako
    Poziom 10  

Wymiana termostatu - zamiennik za 43pln załatwiła sprawę.Piekarnik działa jak należy.

4