Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y530 wyłączanie i artefakty

19 Kwi 2014 19:29 1992 17
  • Poziom 7  
    Witam.
    Na moim laptopie Lenovo Y530 pojawił się pewien denerwujący problem. Podczas zwykłego przeglądania internetu itp. nie zdarzył mi się, lecz podczas grania owszem.
    Wygląda to mniej więcej tak. Uruchamiam grę, gram kilkanaście minut gdy nagle zacina się dźwięk i obraz, gdy wcisnę alt+tab jakby na chwile było wszystko dobrze ale jak przełączę na grę znowu to samo i robi się ciemny ekran i wszystko się zacina. Pomaga jedynie restart komputera. Przy włączaniu komputer po błędzie, na wczytywaniu się Windowsa pojawiają mi się te słynne artefakty w postaci linii. Również zmieniła się rozdzielczość ekranu i komputer zachowuje się jak przed instalacją sterowników do karty graficznej(po ponownym uruchomieniu komputera rozdzielczość i wszystko jest w jak najlepszym porządku). Sterownik karty graficznej mam najnowszy. Macie może jakiś pomysł, czego to może być wina? Dodam, że wymieniałem i kartę graficzną i dysk twardy, więc raczej nie będzie to tego wina.
    Liczę na Waszą pomoc.
    Pozdrawiam.
    Kamil.

@Edit
    Odszedłem na troche od komputera i gdy wróciłem zauważyłem taki oto komunikat.

Czy to oznacza, że muszę zmienić sterownik? Pisałem już, że mam najnowszy. Mam zmienić na stary? Jak tak to na jaki konkretnie?
    Ponownie proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Dodam jeszcze zdjęcie jak to wszystko wygląda:
  • Poziom 15  
    odinstaluj antywirusa
    Usun Set pointa
    zainstaluj sp3
  • Poziom 7  
    Czym jest ten set point i jak go usunąc?
  • Poziom 15  
    to sterowniki do myszki i klawiatury.
    czy po odinstalowaniu antywirusa i zainstalowaniu service packa 3 blad ustapil?
  • Poziom 7  
    Po odinstalowaniu antywirusa i zainstalowaniu sp3 błąd nadal występuje.
    Teraz jak się wyłącza pojawia się blue screen z napisem "Pojawił się problem i system Windows musiał zostac zamknięty" czy jakoś tak i komputer szybko uruchomił się ponownie. Zamiast polskich znaków zauważyłem takie "kwadraciki"
  • Poziom 7  
    Jaka jest pewność, że to napewno pomoże?
    Czy da się to zrobić na własną rękę?
    Jaki jest mniej więcej koszt takiej usługi?
  • Poziom 11  
    Po prostu się przegrzał. Jeżeli jest układ lutowany i tak konieczny będzie reballing lub wymiana całej płyty. Ja miałem tak z FS Amilo PA2548 i "ożył" na 2 miesiące po ogrzaniu suszarką, która nadtapia kulki z cyny. Jest to mało profesjonalny i amatorski sposób. Niesie także pewne ryzyko np. wybrzuszenia kondensatorów, ale mi i tak zostawała wymiana płyty.
    Oczywiście wszystko na własna odpowiedzialność.
  • Poziom 15  
    no podgrzewanie to tak ale nie suszarka - ona osiaga tylko 100 stopni
    ja u siebie ostatnio podgrzewalem lutownica na cieple powietrze to najpierw 200 stopni nic nie dalo potem 300 tez nic a na 400 ruszyło i smiga juz pol roku
  • Poziom 7  
    A jakie są mniej więcej koszta tego reballingu?
    I czy da się jakoś, spoglądając na płytę, potwierdzic wasze przypuszczenia co do uszkodzenia płyty głównej?

marcin020799 napisał:
    Po prostu się przegrzał.

Spoglądałem cały czas przed tym blue screenem na temperatury za pomocą programu Speedfan i żadna z nich nie była wyższa niż 50 stopni. (puściłem sobie film w wysokiej jakości i czekałem na reakcję laptopa)

Uważacie, że jest to płyta główna, ponieważ wymieniłem kartę graficzną?

Zapomniałem nadmienic, że usterka ta pojawiła się dośc dawno temu(wtedy wymieniłem kartę graficzną) a ja niedawno przypominając sobie o niej uruchomiłem laptopa, wymieniłem dysk twardy i zrobiłem format, przeinstalowałem windowsa, poinstalowałem sterowniki i po formacie komputer podziałał kilka godzin i problem pojawił się znowu.
  • Poziom 18  
    Z tego co pamiętam to w tym modelu jest lutowana grafika, więc jak ją wymieniłeś? Amatorskie 'sposoby' odradzałbym. Bez odpowiedniej lutownic, wiedzy i doświadczenia tego nie zrobisz. Koszt różnie. 250-400 zł, zależy jaki serwis.
  • Poziom 7  
    hardboy1 napisał:
    Z tego co pamiętam to w tym modelu jest lutowana grafika, więc jak ją wymieniłeś? Amatorskie 'sposoby' odradzałbym. Bez odpowiedniej lutownic, wiedzy i doświadczenia tego nie zrobisz. Koszt różnie. 250-400 zł, zależy jaki serwis.

Grafike wymieniłem w serwisie lecz gdy to nie pomogło odpuściłem na trochę z naprawą.
  • Poziom 18  
    Jestem ciekaw czy ją faktycznie wymienili. Na rynku aż roi się od oszustów.
  • Poziom 7  
    hardboy1 napisał:
    Jestem ciekaw czy ją faktycznie wymienili. Na rynku aż roi się od oszustów.

No też miałem takie myśli, ale dali mi tą starą i ta nowa jest zamontowana. Więc mam obie, ale nie wiem jak sprawdzic czy na nową wymienili.
  • Poziom 35  
    hardboy1 napisał:
    Reballing mostka.

A może jednak grafiki? ;-)

Dodano po 42 [sekundy]:

hardboy1 napisał:

W większości egzemplarzy tego modelu grafika jest na osobnej karcie mxm.
  • Poziom 7  
    Czyli co radzicie mi zrobic z komputerem? Na reballing? Jak tak to czego, grafiki czy płyty?
  • Poziom 35  
    Oddaj do dobrego serwisu i oni sprawdzą.