Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda Premacy 1.8 benz. 2000r. - Lewy kierunkowskaz czasmem nie miga, ale słycha

19 Kwi 2014 20:16 2052 2
  • Poziom 8  
    Witam. Kupiłem niedawno Mazdę Premacy 1,8 benz z 2000r. Od początku miało usterkę (wiedziałem o tym kupując auto) polegającą na tym, że włączając lewy kierunkowskaz najczęściej nie miga (ani kontrolka na desce, ani żarówki w kierunkach), ale słychać to charakterystyczne "cykanie", z tym, że z większą częstotliwością, tak jak przy przepalonej jednej żarówce. Czasem działa za pierwszym razem, czasem po kilku "pustych cyknięciach" zadziała, a czasem trzeba włączyć i wyłączyć go kilka razy. Chcę dać auto do elektryka (a nie mam żadnego znajomego) i nie chciałbym, żeby mnie oszukał. Proszę, powiedzcie, co to może być - bo jeśli przekaźnik, to są to chyba groszowe sprawy, a może przełącznik w kolumnie kierownicy? Może są to jakieś typowe objawy? Awaryjne i prawy kierunkowskaz działa bez zarzutu. Liczę na pomoc. Z góry dziękuję.
  • Poziom 8  
    No działa, działa:) Dotarłem wczoraj do tego, nawet mam w zakładkach zapisane, ale najpierw poprosiłem o pomoc Was. Fakt, może zbyt wcześnie, choć nie jest to jednoznaczna odpowiedź, bo... W sumie wykluczam bezpiecznik (od początku wykluczałem), ale ani przełącznika, ani przekaźnika wykluczyć nie mogę, prawda? Poza tym czytałem, że te przekaźniki do Premacy, to kosztują krocie, choć wiem, że normalny przekaźnik, to jest śmiesznie tania rzecz. Używany przełącznik zespolony na allegro to 40-100 zł, a przekaźnik do kierunków... i teraz nie wiem, komu i w co wierzyć...