Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router - Sprawdzony Router do kamer ip

19 Kwi 2014 22:36 2322 11
  • Poziom 15  
    Witam mam pytanie dotyczące sprawdzonego routera do kamer megapikselowych ip , niestety na switchu już się przejechałem.Dotychczas instalowane w domkach jednorodzinnych Netgear 3700 v2 musiały być restartowane po jakimś czasie bo się przycinały w hurtowniach nawet nie pytam o radę bo zazwyczaj wszytko maja dobre to co na stanie.Zastanawia mnie marka Draytek faktycznie one kosztują a każdy chce jak najtaniej dlatego mam pytanie czy do kwoty 800 zł można już kupić cos sensownego dla domków jednorodzinnych ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Ja stosuje SG100D-05-EU - Switch 5-portowy - Cisco i wyższe nie stosuje routerów bo miałem kiedyś problemy, WIFI to już ostateczność staram się unikać.
  • Poziom 15  
    ducia dziękuje za odpowiedź w mym temacie ogólnie switche to stosuje Netgear GS108T są zarządzane i też maja dożywotnia gwarancję dodatkowo na 8 portów.Chętnie wypróbuje SG100D-05-EU - Cisco wprawdzie na 5 portów ale marka sprawdzona.Często spotykam się z tym że w domku jednorodzinnym potrzebują podgląd po wifi do telewizora lub Tableta a właściciele maja założone w domu najtańszy router za około 100zł i jest problem bo trzeba wtedy wymienić na coś lepszego do wndr 3700 wgrywałem alternatywne oprogramowanie i w miarę to chodziło ustawiałem reset w nocy i ogólnie to chodziło .Ale użytkownicy są coraz bardziej wymagający często życzą sobie podgląd zdalny i tu zaczynają się problemy z przekierowaniami portów ,nie zawsze mają adres ip zewnętrzny.Dlatego poszukuje sprawdzony Router który można wykorzystać w domu do użytku codziennego jaki i zastosować do kamer ip oraz który nie sprawia zbytnio problemów do połączenia zdalnego (nat/pat).
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam!
    Na początku kolega trzeba by sie zastanowić nad całą topologią sieci. Ja stosuje rozwiązania Cisco i trochę droższe Metel-a . Co do Drayteka to są rozwiązania typowo serwerowe do kompletnie innych zastosowani . Oczywiście będą ładnie śmigać, nie mniej jednak to nie do tego służy.
    W instalacji CCTV nie powinno dochodzić do sytuacji, w której okazuje się że nie ma nagrywania bo switch nam siadł . Tak więc stosowanie byle jakich switch-y jest kategoryczny błędem w sztuce. Pierwsza sprawa jaka nasuwa mi się na myśl, to zapewne switch zastosowany do kamer służy również do obsługi sieci domowej jak to co niektórzy robią. To jest również bardzo duży błąd i unikaj tego. Osobny do instalacji domowej i osobny do CCTV.

Co do WiFi najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest podpiąć jakiś zwykły acces point pod switch i wypuścić na 2 strumieniu (o obniżonej jakości ) sygnał.

Widziałem również, że była rozmowa o Netgear. Fajny sprzęt ale tylko do zastosowania domowego. Testowałem ostatnio 24 portówkę i do kamer IP się nie nadaje . Obecnie używam go do upgrade kamer, bo przy kamerach są bardzo widoczne opóźnienia i czasami pojawia się problem o którym wspominałem- konieczność restartu .

Tak więc podsumowując i jednoznacznie odpowiadając na Twoje pytanie jeżeli już na poważnie bawisz się w systemy IP to naprawdę polecam sprawdzone rozwiązania takie jak Cisco lub Metel,
  • Poziom 15  
    LiveCam dziękuje za poradę i zgodzę się w 100% z tobą że sprzęt powinien być prawidłowo dobrany który dodatkowo spełni oczekiwania właściciela i konserwatora nie będzie nie potrzebnie fatygował do usterki. Cisco tak jak większość pisze to sprawdzony sprzęt w związku z tym zadam pytanko czy możecie polecić routery Cisco którymi można by się zainteresować będą one przeważnie służył do podglądu zdalnego ale chciałbym by miały w pełni możliwość przekierowania portów i posiadał DynDNS raczej już żeby porty były 1GB ,WAN RJ-45 do montażu w domkach jednorodzinnych, chociaż w małej firmie spotykałem routery za 120zł więc myślę że kwotę na router w wycenie do 800zł na 4porty bo do kamer i tak stosuje osobny switche czy w tym zakresie cenowym kupię sprawdzony sprzęt?.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    a może Mikrotik ? ;)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Częstym problemem jest organizowanie całego ruchu sieciowego na jednym routerze (ruch z PC + kamer IP). Osobiście rozdzielam system IP na jednym switchu wraz z rejestratorem sieciowym (np. NETGAR GS108), a reszta sieci komputerowej lata z routerem (nawet z TP-Linkiem) i jest połączona z Netgarem. (całość na oddzielnym UPSie, w razie po problemów cały system monitoringu działa bez przerwowo i nagrywa). Jednak przy dużym ruchu i systemie trzeba iść w coś w pełni zarządzalnego t.j. Cisco
  • Poziom 15  
    Sady napisał:
    Częstym problemem jest organizowanie całego ruchu sieciowego na jednym routerze (ruch z PC + kamer IP). Osobiście rozdzielam system IP na jednym switchu wraz z rejestratorem sieciowym (np. NETGAR GS108),

Dokładnie robię tak jak ty korzystam z 8 portowego Gigabit Netgear Prosafe 8 Switch jest on zarządzany i do tej pory jak była potrzeba to kupowałem router netgara Wndr 3700 v2 .Dodatkowo wgrywałem alternatywne oprogramowanie open wrt ale router co jakiś czas się przywiesza więc cały czas szukam czegoś sprawdzonego.Mikrotik konfigurowałem w urządzeniu który tworzył most pomiędzy budynkami , uważam że posiada olbrzymie możliwości a w razie problemów jest dużo tutoriali dostępnych , po pierwszym skonfigurowaniu działa on stabilnie i nie robi problemów ale co do routerów to dochodzą licencje.Chciałbym też robić na urządzeniach jednego producenta np na Cisco ale jak są switche to problem mam ze znalezieniem sprawdzonym routerem do zastosowań domowych lub w małych firmach na których wyprowadzę obraz z kamer .
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Kolego polecam mikrotika rb2011uas-2hnd-in .
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Witam

Mikrotiki są ok. Ja mam u siebie kilkanaście 450-tek i śmigają. Oczywiście pewnien problem stanowi konfiguracja, która nie jest tak banalna jak w przypadku zwykłych domowych rauterów. Mimo wszystko w sieci można znaleźć gotowe skrypty do DynDNS czy No-IP dla Routerboardów.

Przypominam, że DynDNS od 7 maja jest płatny, no chyba, że ktoś był wcześniej donorem.

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 15  
    Dziękuje wszystkim za porady właśnie zarejestrowałem się na forum mikrotika aby poprzeglądać tuto riale.Zastanawiam się nad Cisco lub mikrotik za mikrotikiem przemawia cena a za Cisco gotowe rozwiązanie Switch i Router wszystko jednego producenta plus symulator lanu.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    BTW , sorka za OT, w naszej branży ostatnio liczy się => "po czemu ta pietruszka"<= a, co za tym idzie <=> mój informatyk (sieć ma dsl z tpsa i ichniejszy router, który ma zablokowane nasze porty) ... informatyk jest kumaty (sieć skonfigurowana na router jego, a prezent z tpsa jako modem dsl) a ja mam mu porty odblokować ? itd. wcześniejszy wywiad był inny, poza tym klient ma upload ma min. 3 mb/s . Konkluzja mamy coraz mniej za więcej.

Biega mnie o to, że informatyk kładzie sieć = router + "milon" swich , takie to ja se w domu mogę. A kamery IP to se chodzą, TIA "kórcze" w tej sieci jak lacz .... didaskalia jutro ( jak kceta to kasować tekst)

Dodano po 59 [sekundy]:

mój znaczy = hipotetyczny klient