Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką spawarkę (migomat) wybrać do 2000zł?

19 Kwi 2014 22:44 28041 32
  • Poziom 10  
    Postanowiłem zainwestować w jakiś dobry migomat. Mam do wydania 2000zł. Zastanawiałem się nad inwerterem ale jeśli mam do pospawania jakieś cienkie blachy to inwerter odpada. Chodzi mi ogólnie o migomat jakiejś dobrej firmy, nie byle chińczyka lecz sprzęt co posłuży mi parę lat bez konieczności naprawy. Ogólnie do pospawania mam trochę blachy do mojej jawy 50 "kaczka" :) i coraz częściej doskwiera mi brak spawarki, bo co jakiś czas muszę chodzić do kumpla i u niego spawać, a jest to trochę uciążliwe dla mnie i dla niego. Szukam najlepszego sprzętu za kwotę do 2tyś. polskich złociszy. W domu mam możliwość podłączenia spawarki do gniazda 220V i do "siły". Lecz nie wiem czy bezpieczniki wytrzymają, bo pod 220V mam bezpieczniki B16. Proszę o nie odsyłanie mnie do wyszukiwarki, bo wiem, że było dużo tematów o tych spawarkach. Tak większość przeczytałem ale dużo z tych tematów się nie dowiedziałem, bo były one napisane dosyć dawno.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Jeżeli nie chińczyk to
    -czeski MIG TIGER 2040 niestety cena też wyższa niż 2000 za samego miga bez butli i reduktora. 170 A inwerter lekki i przenośny. W opisie jest że na 16 A powinien dać radę chociaż nie koniecznie na charakterystyce B
    -polski bester 1801 wersja niskobudżetowa . Jak dla mnie trochę ciężki nieprzenośny i brak eurozłącza . Sprawność też taka sobie w porównaniu do inwertera które są obecne na rynku Cena ok 1500zł w każdej castoramie za sam mig z rolką drutu
    - używane migi np Elektra beckum . Jak poszukasz to trafisz coś ok 200A na 3 fazowym trafie za ok 1500zł . Będzie to w miarę duży ciężki migomat którym można pospawać grubsze rzeczy niż besterem . Trzeba się liczyć z jakimiś niedomaganiami np podawania drutu bo stan sprzętu może być różny.
    - ja mam chińczyka Magnum mig 200 + spawarka mma ( w jednym ) Nie wiem czy jest się czego bać bo w Polsce dużo osób używa tego sprzętu i raczej są zadowoleni.Słyszałem już o firmach które cały park spawalniczy mają oparty na magnumie. Części są dostępne a naprawa możliwa przez średnio kumatego elektronika. Cena 1500 zł wyszedł mnie cały zestaw.
    Jeżeli masz na tyle pieniędzy wybrałbym tigera ze względu na to że jest lekki i przenośny(chociaż trzeba poszukać jakichś konkretnych opinii o tym modelu) Jeżeli nie to wziąłbym inny lekki inwerter bo jak się okazuje często trzeba gdzieś coś pospawać a targanie 100kg migomatu praktycznie nie wchodzi w grę.Na plus dla inwerterów dodałbym stabilność spawania.
  • Poziom 10  
    Używany sprzęt mnie nie interesuje. Ten bester 1801 nie jest chyba taki zły. Ludzie go chwalą. Co do tych inwerterów to trzeba tam mieć butlę z gazem? Spawarki będę używał tylko w garażu więc jej gabaryty mi nie przeszkadzają.

Dodano po 1 [minuty]:

Do wydania nam równo 2tyś. zł.
  • Poziom 14  
    Tak inwerter tez potrzebuje gazu ,chyba ze używasz jeszcze drutu samoosłonowego ale to juz inna bajka . Co do gabarytów to przemyśl to. Mnie też się tak zdawało dopóki nie miałem migomatu. Potem pojawiły się normalne potrzeby , balustrada , płot , maszyny , jakiś kawałek konstrukcji na strychu...
  • Poziom 10  
    To załóżmy, że wybiorę tę spawarkę mma/mig. Jaki model polecasz? I chyba lepiej brać tę z gazem, bo podobno o wiele lepiej się spawa.
  • Poziom 14  
    Tak na prawdę nie kupisz sprzętu inwerterowego w tej cenie spoza chin. Pewnie nawet czołowi producenci maja firmy w chinach więc nie wiem czy coś znajdziesz . Tiger jest podobno robiony w Czechach. Jak pisałem Ci ja mam Magnum i tylko w kwestii tego sprzętu mogę Ci udzielić jakichś rad -chociaż u mnie przy gniazdkach na b16 wywalał bezpiecznik.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    No to lipa ;/. Bester jest polską firmą, ale jak wiadomo teraz wszystko jest produkowane w chinach i nie ma się co oszukiwać. Mimo wszystko jestem bardziej przekonany do bester'a. Może jakiś bardziej doświadczony spawacz się wypowie :).

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Jeśli mam zabezpieczenia 230V-B16 i 400V-B25 to pójdzie u mnie ten bester 1801?
    Wymagane zabezpieczenie: 230V-25A/ 400V-16A
  • Poziom 13  
    Migomat magnum 200 a
    uchwyt na euro na kołach i jeszcze z 2 tys ci zostanie
    w zupełności wystarczy 3 lata warsztat ślusarski i zero awari
    spokojnie pospawasz nim blache nawet 5 milimetrów
    Jest mały jedyna wada to szpula5 kg ale to nie problem wymienić szpule raz na 2 dni
    na tablicy jest nowy za 1333 zl butla do tego 100 zł
    i gwarantuję że bedziesz zadowolony

Dodano po 57 [minuty]:

Ten bester przy nim jest padlina

Dodano po 2 [minuty]:

Cykl pracy 10% mowi sam za
    siebie
    Musi być co najmniej 60% przy 140 a
  • Poziom 10  
    Z tego co już "wygooglałem" to magnum to chińszczyzna. Jeśli coś padnie to nie ma co liczyć na serwis. Bester to polska firma. Podobno serwis mają bardzo dobry. Cykl pracy jest trochę słaby, ale wątpię, że często będę spawał na najwyższym zakresie. Chyba przy podłączeniu spawarki pod "siłę"(400V) wydajność się zwiększa?
  • Poziom 13  
    Firma spaw ma wszystki część do tego
    nie zwiększy sie wydajność
    Tak ale jaki ma cyk przy 100/120 amperach moze sie okazać że 30% a to jest istotne
    nastepne jaki podajnikilu rolkowy bester ma gorszy

ja spawalem jednym i drugim bester zeby spawał musi kosztować 3 tyś
    a te wszystkie za 1,5 tys sa gorsze od Chin
  • Poziom 10  
    A może jakaś Spawarka inwertorowa MAGNUM 200K MMA MIG 200 K?
  • Poziom 13  
    Przecież o tym piszę cały czas
  • Poziom 10  
    przerywnik napisał:
    Z tego co już "wygooglałem" to magnum to chińszczyzna. Jeśli coś padnie to nie ma co liczyć na serwis.

To w takim razie albo masz złe google,albo mnie gość zrobił w uja,kupując miga magnum powiedział że nie ma problemu z serwisem,wysyłam do niego i ma 14 dni na naprawę,ale jak to w praktyce wygląda.
  • Poziom 14  
    Wygląda dobrze. Serwis jest door to door i jako tako sprawnie działa. Po gwarancyjnie nie będzie problemu z naprawą. Ideal ma teraz promocję na Tecnomig 225 CuSi jakościowo sporo lepsza niż Magnum.
  • Poziom 10  
    Mam magnum 205L trochę już pospawałem i powiem że jak za taką kasę to jest O.K.Spawałem cienką blachę,grubą do 5mm,pręty 20mm i idzie ogniem,nie spodziewałem się że będzie sobie radzić z tak grubym materiałem.
  • Poziom 10  
    Mnie cały czas kusi ten bester 1900 :/. Lecz nie wiem jak on sobie radzi z grubszymi blachami i prętami.
  • Poziom 13  
    Bester już pisałem bo spawalem jednym i drugim
    do magnum 200 sie nie umywa

Dodano po 6 [minuty]:

Po za tym cykl pracy bestera 10% i kiepski podajnik przewod 2,5 metra stanowczo za krótki i jest duży .
    JEST MIGOMATEM TRANSFORMATOROWYM TYPOWA MARKETÓWKA
    .
  • Poziom 10  
    No ja już sam nie wiem na każdym forum piszą co innego... Jedni polecają chińczyki, a inni mówią, że z chińczykami to jest loteria... Możesz trafić dobry sprzęt, albo jakiś szrot. Proszę teraz o podanie jak najlepszego migomatu do 2tyś. zł :D. Ważne żeby był na 230V i na 400V. I najlepiej jakby był na kółkach (z tyłu także półka na butlę).
  • Poziom 10  
    Ilość tych pokręteł mnie przeraża :D. I cykl pracy raczej nie jest powalający :(.
    Prąd maksymalny (A - %) 200 - 25%
  • Poziom 14  
    cykl pracy jak na transformator w tej cenie właśnie jest powalający :)
  • Poziom 10  
    Ja również szukam jakiegoś migomatu. Oglądałem dziś w sklepie Tecnomig 220/3 PRO, 200/2 PRO oraz Welder Fantazy Grin 200(4-rolkowy podajnik co pozwala zamontować dłuższy przewód).
    Znalazłem na Allegro sprzedającego z okolicy lecz nie zgadza się on na oglądanie urządzenia osobiście, bo "spawarka jest wysyłana do kupującego bezpośrednio od producenta" :rofl:
    Spawarka to Eurotek WM220A
    http://allegro.pl/migomat-spawarka-200-a-reduktor-eurozlacze-mig-mag-i4213568916.html
    http://www.youtube.com/watch?v=pHbYoloF0K8
    Moim zdaniem jak na możliwości, wyposażenie, wagę i cenę warta zainteresowania
  • Poziom 14  
    Daj sobie z tym spokój. Generalnie co byś chciał zobaczyć osobiście? Jak Pokrętła się kręcą ;)?
    Sprzedawca i tak Ci pokazu nie zrobi a już na pewno nie da wypróbować sprzętu.
    Jak się zdecydujesz na któregoś Tecnomiga od siebie napiszę, że oba mają pierwotne uzwojenia miedziane co dla niektórych jest dużym plusem
  • Poziom 10  
    Właśnie nie do końca w tym przypadku kolego boven tak jest, że w sklepie nic nie załatwię. Będąc w sklepie mojej rozmowie ze sprzedawcą przysłuchiwał sie jeden z klientów i sam zaproponował, że mogę w jego pracy zobaczyć(a może i przetestować) Tecnomiga w akcji a ze sklepu dostałem namiary na Grin 200.
    Gdyby do Tecnomiga 220/3 dało się zamontować podajnik 4x4, do tego uchwyt 5m to byłoby super.
    Teraz mam inny problem, na warsztacie zabezpieczenie 25A ale przez prawie cały dzień chodzi na nim kompresor 11kW i brakuje już mocy do podłączenia jakiejkolwiek spawarki.
  • Poziom 12  
    Po pierwsze primo - wykopalisko roku, a po drugie primo - loteria...
  • Poziom 13  
    Zapyta można zawsze...