Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann - Pilot Hormann HSZ 2 (w gniazdo zapalniczki) - kłopot z kodowaniem

19 Kwi 2014 22:45 3600 6
  • Poziom 14  
    Witam,
    Jakiś czas temu zakupiłem pilota marki Hormann HSZ2 (w gniazdo zapalniczki), pilot przeleżał sporo czasu więc pewnie gwarancja już się skończyła.
    Problem polega że nie mogę go zaprogramować.
    Opiszę jak przeprowadzam proces programowania gdyż może coś źle robię.
    Wciskam przycisk dawcy kodu, ciągłe świecenie, następnie przyciskam przycisk biorcy kodu, dioda miga szybko, następnie 4 razy wolno i znów szybko, zwalniam przyciski, w/g mnie kodowanie zakończone teoretycznie
    Dioda w programowanym pilocie nadal miga szybko przy uruchomieniu.
    Czy jest mi ktoś w stanie pomóc
    Dziękuje bardzo.
  • Poziom 14  
    kotbury napisał:
    Jasno napisane.

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
    Chodziło mi o pilota HSZ2 a nie HSE2.
    Instrukcję mam do mojego pilota, koduję tak jak to wcześniej opisałem i nadal nic nie działa.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Jeśli oba piloty są BiSecur to w/w instrukcja pasuje do każdego typu, zapalniczka czy nie.
    Jeśli dochodzi sprawa który z pilotów jest stałokodowy a który BiSecur (lub oba - możesz stołokodowego zapisać na bisecur a w drugą stronę przestawić bisecur coby nadawał stałym kodem) - to zachowanie pilotów podczas klonowania się różni.
    Może ten wątek (zwłaszcza pod koniec) pomoże:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2490037.html
  • Poziom 14  
    kotbury napisał:
    Jeśli oba piloty są BiSecur to w/w instrukcja pasuje do każdego typu, zapalniczka czy nie.
    Jeśli dochodzi sprawa który z pilotów jest stałokodowy a który BiSecur (lub oba - możesz stołokodowego zapisać na bisecur a w drugą stronę przestawić bisecur coby nadawał stałym kodem) - to zachowanie pilotów podczas klonowania się różni.
    Może ten wątek (zwłaszcza pod koniec) pomoże:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2490037.html

Dzięki za pomoc ale nadal jestem w punkcie wyjścia.
    Dodam że dawcą jest HSM4.
    Wyjąłem baterie na kilka minut i powtórzyłem próbę kodowania ale niestety bezskutecznie.
    Pilot niby przyjmuje kod ale nadal nie otwiera bramy
  • Poziom 24  
    Jeżeli dioda miga szybko to sprawdź czy nie jest zablokowany pilot.
  • Poziom 14  
    ok, problem rozwiązany, rzecz banalna ale pomogło, wymiana baterii na nową i od razu przyjął kod i działa
    zamykam temat