Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat seicento - CODE (megamos 46734570) zasada działania?

qubus93 20 Kwi 2014 08:10 3459 2
  • #1 20 Kwi 2014 08:10
    qubus93
    Poziom 8  

Witam serdecznie! :) Dostałem od kolegi centralkę immo jak w tytule, najprawdopodobniej z 98 roku (data produkcji centralki).
    Pasjonuję się technologią RFID i zastanawiam się od dłuższego czasu jak ta centralka w sumie działa. Nie znalazłem do tej pory nic po informacją, że kod kluczyka zapisany jest w komputerze. Zatem, czy posiadana przeze mnie centralka jest tylko odbiornikiem RFID, który przesyła do komputera samochodu ramkę danych z kluczyka? Dodatkowo, czy jest możliwe, aby tak stara centralka była zmiennokodowa, tzn CRYPTO?
    Poniżej dołączam zdjęcia posiadanej przeze mnie centralki, oraz schemat podłączenia (czy poprawny?) znaleziony gdzieś w czeluściach internetu. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim użytkownikom Elektrody wesołych świąt! :)

0 2
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2014 23:22
    avital
    Poziom 15  

1- Centralka jest "pełnoprawnym" immobiliserem , nie czytnikiem , co oznacza że po weryfikacji czy transponder odczytany = zapisany w pamięci, rozbraja ECU (sterownik silnika)
    2- Kod transpondera jest zapisany w pamięci EEPROM 93C46
    3- Ten system używa transpondera o stałym kodzie transmitowanym cyklicznie gdy znajdzie się w polu cewki

0
  • #3 17 Maj 2014 01:23
    qubus93
    Poziom 8  

zatem nasuwa mi się pytanie: da się jakoś przeprogramować pamięć bez klucza matki (nie wiem czy do seicento takie w ogóle jeszcze były) lub edytować zawartość e2proma bez wylutowania go (co pewnie skończy się jego przegrzaniem)?

0