Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria płyty głównej czy wina systemu?

20 Kwi 2014 10:10 1083 16
  • Poziom 13  
    Mój PC z windows 7 nie widzi w ogóle dysku zewnętrznego pomimo instalacji sterowników. Dysk słychać, że pracuje i dioda się świeci. W menedżerze urządzeń jak chcę wyłączyć i włączyć ponownie urządzenie to nie działa. Zaś z pendrive jest tak, że jak wsadzę nieważne czy z przodu czy z tyłu to nie działa, ale po wyłączeniu i włączeniu ponownym pendrive działa, ale wystarczy go odłączyć i sytuacja się powtarza. Próbowałem 2 razy reinstalować windowsa 7. Instalowałem XP, nawet myślałem, że na Viście pójdzie. Odpaliłem płytkę z Knopixem 7 a później z Ubuntu 12.04. Na każdym systemie to samo.
    Płyta główna gigabyte ga-945p-s3 z najnowszym biosem dostępnym na stronie gigabyte
    Procek Intel Core 2 Duo e6400
    RAM 2x1GB DDR2
  • Poziom 13  
    A ile powinny wynosić te napięcia?? W sense, że ile odchylenia od tych 5V ??

Dodano po 47 [sekundy]:

Nieważne znalazłem.

Dodano po 11 [minuty]:

Napięcia mieszczą się w normie przy włączaniu i pod obciążeniem.

Dodano po 8 [minuty]:

Zrobiłem Clear CMOS i dalej to samo.
  • Poziom 13  
    Czyli nic się nie da zrobić???

Dodano po 36 [minuty]:

Hej zrobiłem Clear CMOS jeszcze raz, wgrałem Load Safe ustawienia i teraz działa i pendrive i dysk zewnętrzny ale tylko z poziomu Linuxa. Pod windowsem dalej ten sam problem.
  • Poziom 23  
    Sprawdź dysk w innym komputerze... Może to jego wina?
  • Poziom 25  
    Czy w trybie awaryjnym są takie same problemy? Skoro pod linuksem dziala to pokaż jego smart z GSsmartControl.
    W windowsie wpisz sfc /scannow
    Zrób też skany w FRST pod windowsemL http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/
    I pokaż screena z zarządzania dyskami jak dysk jest podłączony.

GsmartControl to program do pokazywania smart dysku, jest zainstalowany na ubuntu domyslnie z tego co pamietam.
  • Poziom 13  
    2 Pytania:
    Co to jest GSsmartControl i jak to zrobić w ubuntu.
    Co to są skany FRST i jak je zrobić?
  • Poziom 13  
    To co jest napisane na zasilaczu modecom FEEL II-500ATX
    Total output 500w
  • Poziom 13  
    Wrzucam fotkę:

Dodano po 52 [sekundy]:

Awaria płyty głównej czy wina systemu?
  • Poziom 25  
    AnyKey napisał:
    To zamieni kolega najpierw to coś na markowy zasilacz
  • Poziom 13  
    Co ma wspólnego zasilacz z tym, że pod Linuxem działa a pod win nie ?
    Jakby to był zasilacz to przecież w obu wersjach by nie działało?? Może Linux wymaga mniejszego napięcia :-?
  • Poziom 25  
    Linux jest mniej kapryśny niż winda, a zmiana zasilacza może tylko poprawić pracę całego komputera zamiast możliwości spalenia wszystkiego wraz z mieszkaniem
  • Poziom 13  
    Zasilacz ma ok 8 lat i nigdy się nie spalił, a przeżył niejedno.
  • Poziom 25  
    To tym bardziej trzeba go wymienić, po 8 latach w tego typu urządzeniach elektronicznych Kondensatory elektrolityczne tracą swoja pojemność i przez to dzieją się takie a nie inne problemy.
  • Poziom 25  
    AnyKey napisał autorowi czym może grozić praca na takim zasilaczu. Ja się z nim zgadzam, ale jeśli autor nie wierzy bądź "wie lepiej" - to możemy przejść do kroków, które zaproponowałem.

Co tu więcej pisać?