Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Haldex EB+ - Uszkodzenie górnej części

IezusSynCieśli 20 Kwi 2014 10:21 2559 4
 • #1 20 Kwi 2014 10:21
  IezusSynCieśli
  Poziom 5  

  Witam i proszę o objaśnienie, albo udostępnienie materiałów do analizy, na jakiej zasadzie działają zawory upustowe tego modulatora. Dlaczego górny tłok ma dwa IDENTYCZNE kanały sterujące ? Dlaczego nie służą one do upuszczania powietrza z siłowników, a służy temu tajemna kombinacja ciśnień tych kanałów wewnętrznych, która wprowadzając ciśnienie pomiędzy oba tłoki prowadzi do rozdzielenia tychże poprzez zwolnienie sprężyny dolnego tłoka jaka dociska ten dolny do górnego aby pozostając w spoczynku uniemożliwić dopływ powietrza ze zbiorników i w efekcie sprawić aby to wszystko działało na odwrót, tj. hamowania na zasadzie braku ciśnienia na sterowaniu i odhamowywania z ciśnieniem na sterowaniu tych dwóch w/w kanałów.

  0 4
 • #3 21 Kwi 2014 01:48
  IezusSynCieśli
  Poziom 5  

  No hey TEM tudzież TrCM jak cały ten safe parking naprawdę k. torby mi lata, bo stoję z modulatorem, to dobre i cokolwiek. EB+ oczywiście gen 1 i support oficjalny jest o tyle dobry, że obszerny (częściowo PL), lecz niemiłosiernie obnażony o schematy ideowe etc. a na widok osypiska rebusów jak TEN pytam gdzie zrozumienie modulatora, bo nam tutaj nie do śmiechu wcale, nie potrzebujemy rebusów krzyżówek ani kreskówek (fak !!), a pomocy technicznej jak wspaniale to przedstawił Wabco.

  Haldex EB+ - Uszkodzenie górnej części

  Może znasz w woj. lubelskim kogoś, kto nie poprzestaje tylko na wymianie na nowe+software ?
  Replacement ECU przepraszam bardzo hihiha co to qźwa jest.

  Moderowany przez manta:


  Nikogo nie interesuje co i gdzie Tobie lata.
  To nie jest blokowisko, tylko forum techniczne.

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

  Blokada pisania na okres siedmiu dni.

  0
 • #4 21 Kwi 2014 07:37
  gucio~1
  Poziom 21  

  Jak masz uszkodzoną elektronikę to naprawa raczej ciężka. Jest zalana poliuretanem a wszystkie ważne elementy są od wewnętrznej strony. Jak uszkodzona pneumatyka modulatora to można próbować zrobić. Jak problem jest w czujnikach ciśnienia lub elektrozaworach to też raczej wymiana ale części pneumatycznej. A zasada działania wszystkich układów naczepowych EBS jest praktycznie taka sama. Jak rozumiesz wabco to powinieneś załapać i knorra i haldexa

  0
 • #5 05 Cze 2014 18:15
  serwisantscani1
  Moderator Samochody

  Tak poglądowo, natrafiłem na stare foto z ostrej rozbiórki :D do wnętrza elektroniki.

  Haldex EB+ - Uszkodzenie górnej części

  Haldex EB+ - Uszkodzenie górnej części

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo