Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WT-3 - Tester wirników- Instrukcja obsługi

20 Kwi 2014 12:10 5124 3
 • Poziom 11  
  Witam, kupiłem zwarciownicę WT-3, ale nigdy z takiego urządzenia korzystałem i nie wiem jak go obsługiwać.

  Tutaj moje pytanie, gdzie znajdę instrukcję obsługi, jakieś opisy itp?

  Polecacie jakieś książki, poradniki albo magazyny?
 • Poziom 20  
  Witam kolego mam taką nie wiem na ile i co wiesz masz tam blaszke włączasz wirnik kładziesz na rdzeniu jeśli uzwojenie jest otwarte czyli nie zwarte blaszka nie brzęczy nie klei się do rdzenia wirnika sprawdzanego który leży na rdzeniu pomiarowym to działa w przybliżeniu jak trafo w stanie zwarcia , jest tam jeszcze końcówka do sprawdzania wartości prądu na wycinkach komutatora --uzwojenia--pytaj dalej dziękuje
 • Poziom 23  
  Witam, również posiadam taką zwarciownicę. Jeśli autor tematu się nie obrazi, to również chciałbym się dowiedzieć co jeszcze potrafi ten przyrząd oprócz poszukiwania zwarć, a w szczególności jak dokonać pomiaru wirnika alternatora. Czy można tym przyrządem dokonać pomiarów stojana i jak? (np. wspomnianego alternatora) Informacje są bardzo znikome, a o instrukcji nie ma co marzyć.
  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Witam, nie wiem czy ktoś jest zainteresowany tematem, ale teraz takie majsterkowanie zostało jako hobby u taty w warsztacie. Jednak zwarciownicę dalej posiadam i testowanie wirników na takim urządzeniu wymaga jakby wyczucia.

  Obrazuje to ten filmin:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZHO6qfSv7Ds
  https://www.youtube.com/watch?v=9ggQSZvcC0A
  https://www.youtube.com/watch?v=C73_F2yTwpY
  https://www.youtube.com/watch?v=2SqhynJWh7g

  Jest to bardzo fajnie urządzenie i w cale nie takie drogie. Ja swoją kupiłem za 150 zł, ale widziałem po portalach za 300 zł.

  Dodam jeszcze może reklamę, jest w wielkopolsce firma która przezwaja wirniki i wysłałem im z 50 sztuk w sumie i jeden trafił się wadliwy, miał krzywą oś, ale mogła to być moja wina wiec bardzo polecam tą firmę.

  http://selmex.pl/go.live.php