Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUAWEI E3131 - Nie mogę zrestartować połączenia z Internetem

20 Kwi 2014 12:27 3927 8
  • Poziom 23  
    Witam,
    Po dłuższym czasie chciałem skorzystać z bezpłatnego Internetu AERO 2. Zaskoczyło mnie to, że obecnie trzeba wpisać tekst z obrazka do podanej tabelki. Ale to nie wszystko . Po poprawnym wpisaniu tekstu pojawia się komunikat: ZRESTARTUJ POŁĄCZENIE INTERNETOWE. O co chodzi ? Jak zrobić ten restart. Próbowałem różnych sposobów i zawsze wraca mnie do tekstu z obrazka. Jak robi się ten restart ? Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli używasz do połączenia aplikacji typu Mobile Partner to rozłącz a następnie włącz połączenie w aplikacji.
  • Poziom 23  
    Bardzo dziękuję za pomoc. Pomogło tak jak Kolego pisał rozłączenie i ponowne włączenie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie grono urzytkownikow modemow typu HILINK.
    W zwiazku z wprowadzeniem w Aero2 kodu Captcha zachodzi koniecznosc resetowania polaczenia z siecia po prawidlowym rozwiazaniu kodu z obrazka.
    Aby to ulatwic napisalem prosty i maly programik pod WINDOWSA, ktorzy trzeba sobie wraz z plikami pomocniczymi wspolnie umiescis w jednym katalogu.

Program pracuje ze wyszystkimi modemami typu HILINK ktore posiadaja adres 192.168.1.1 bez wzgledu czy sa polaczene z routerami z wgranym softem Gargoyle czy polaczene do USB PC.

Szczegoly instalacji w pliku TXT , ktory jest wspolnie spakowany z pozostalymi.

Potem wystarczy zrobic skrot na pasku LACZA i wystarczy kliknac i program wykona nastepujace czynnosci w tle:

1 - DISCONNECT z siecia GSM.
    2 - Odczeka 1,5 sekundy
    3 - Wysle CONNECT do modemu HILINK.
    4 - Odczyta stan polaczenia modemu HILINK
    5 - Jezeli nie polaczony to wysyla kolejny raz CONNECT - ten cykl robi az 7 raz az do skutku.
    6 - Powrot do pkt 4.
    7 - Jezeli modem uzyska polaczenie to program konczy prace.

Ponizej caly pakiet HILINK_Aero2_Captcha.rar
    Prosze tez o ewentualne uwagi i sugestie.

Zycze zadowolenia z uzywania programu.

FUTEK2
    Załączniki:
  • Poziom 23  
    Bardzo dziękuję za informację i pomoc. Dziękuję w imieniu własnym i pewnie wielu użytkowników AERO2. Jeszcze nie próbowałem tego programu ale mam nadzieję, że spełni swoje zadanie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ja również dziękuje za program :D
  • Poziom 10  
    świetny ten programik. wielkie podziękowania dla autora. przydałoby się jeszcze tylko małe ulepszenie, a mianowicie możliwość aby program działał w tle i w momencie w którym włączy nam się ten kod captcha to żeby program wyświetlił informację o tym, bo często mam tak że przeglądam jakąś stronę i nawet nie wiem że już nie mam połączenia z powodu captcha. jeszcze lepiej byłoby gdyby program sam nas przekierował na stronę z captcha i po wpisaniu przez nas rozwiązania i zatwierdzeniu, wykrył to i samoczynnie resetował modem ale to już marzenia. :) fajnie by było żeby chociaż informował o captcha

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki za ten programik
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie grono uzytkownikow modemu typu HILINK.

Do pakietu z mojego powyzszego postu dokladam maly program, ktory pozwala odczytac i pokazac informacje o najblizszym BTS z jakim polaczyl sie nasz modem.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13535110#13535110

Tu przykladowy odczyt takich danych o BTS.

http://btsearch.pl/szukaj.php?search=36716&siec=3&;mode=adv

Ale zanim pobierzecie program prosze zrobic test czy link ponizej otworzy strone z danymi z modemu.

http://192.168.1.1/api/device/information

Powinna otworzyc sie strona z duza iloscia cyferek i literek.
    Jezeli strona sie nie otworzy to dzialnie programu bedzie bardzo ograniczone.

W przypadku pobrania, program nalezy umiescic go wspolnie z pozostalymi programami z mojego pakietu w jednym katalogu.
    Program samodzielnie nie bedzie dzialal.

Osoby, ktore pobraly program i nie dziala poprawnie, prosze o info zawierajace dokladny typ modemu i wersje softu, bylo by to mi przydatnie do ewentualnego ulepszenia programu.
    Program moze byc przydatny przy ukierunkowaniu anteny na najlepszy sygnalu z BTS z ktorym polaczyl sie nasz modem.

Zycze zadowolenia z uzywania programu.

FUTEK2
    Załączniki:
  • Poziom 23  
    Zapomniałem poinformować Kolegów, że już wszystko OK. Dziękuję za okazaną pomoc. Pozdrwiam