Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - Rozładowuje akumulator

20 Kwi 2014 15:50 2310 5
  • Poziom 7  
    Witam
    Od dłuższego czasu w Passacie B3 rozładowuje akumulator jak postoi przez noc lub dwie. Miernikiem sprawdzałem to podczas postoju z pobiera 0,1A a po wyciągnięciu bezpiecznika 21 (centralny, oświetlenie kabiny, zegar, zapalniczka, chyba autoalarm bo jest) 0,01A. Wyciągnąłem piny od centralnego zamka, zapalniczka, ośw. kabiny i pobiera na nim 0,06A. Wydaje mi sie, że i tak nie są to jakieś ogromne pobory prądu aby tak notorycznie wyładowywały aku ale tak się dzieje, chyba że się mylę. Akumulator był już wymieniany, ładowanie dobre ma. Gdzie jeszcze szukać przyczyny?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 33  
    Możliwe że radio. Spróbuj je odpiąć.
  • Poziom 35  
    Sprawdź jeszcze oświetlenie bagażnika, może świeci ciągle a ponadto schowek w kabinie. Nie pamiętam, czy w tym aucie są też podświetlone lusterka w zasłonach przeciwsłonecznych. Sprawdzenia miernikiem dokonuj po upływie np. 10 min. tj. aż "uspokoją" się odbiorniki - komputer, alarm, centralny zamek itd.. Zwróć uwagę na światło "stopu" (może świecić się ciągle) oraz pozycyjne / postojowe.
  • Poziom 7  
    Po odłączeniu radia pobór prądu bez zmian, żadne światło też się nie świeci. Pozatym pisałem że po wyjęciu bezpiecznika 21 pobór prądu jest mniejszy czyli pozycyjne/postojowe odpadają. Niestety do jednego pina pod bezpiecznikiem 21 podpiętych jest kilka elementów i nie mam pomysłu aby stwierdzić który to. Pozatym wydaje mi się, że prąd rzędu 0,1A nie powinien tak szybko rozładowywać akumulatora
  • Poziom 36  
    Częstą przyczyną był CZ .Odepnij wiązkę elektryczną przednich drzwi przy słupkach i sprawdź na zamkniętym i otwartym aucie