Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL Inspiron 5110 - Skoki wydajności przy pracy na zasilaczu.

20 Kwi 2014 20:36 1239 2
  • Poziom 7  
    Witam panów serdecznie w świątecznym dniu. Być może ktoś najedzony po brzegi ma wolną chwilę by zagłębić się w problemy z moim komputerem i znajdzie ku temu złoty środek.

Gdzie siedzi problem? Chciałbym wiedzieć, mam spostrzeżenia ale pierw opisze od początku co jest nie tak.
    A więc posiadam laptopa marki Dell, jest to Inspiron N5110. Ponad pół roku temu zaczęły pojawiać się dziwne objawy, tj. wydajność komputera spadała przy pracy na zasilaczu a gdy uruchamiałem laptopa wyskakiwał komunikat o błędnym "AC Adapter". Poszedłem z tym do serwisu, mówiąc im, że prawdopodobnie jest błąd z zasilaczem i czy mogliby naprawić te usterkę. Mówiłem o skaczących FPS'ach w grach (5 sekund grania na full-performance i gwałtowny skok w dół - i tak w kółko). Minęło parę godzin i pan z serwisu zaprosił mnie po odbiór sprzętu.
    Co się okazało - powiedział, że laptop został wyczyszczony a ktoś grzebał przy planach zasilania więc je naprawili. Jak zapytałem o wyskakujący komunikat, powiedział, że to nie on jest powodem tych objawów, być może wtyczka jest nieco rozmontowana ale gwarantował, że nie to nie wpływa na wydajność komputera.
    Po powrocie do domu, faktycznie wszystko było tak jak być powinno Smile. Niestety, dobre 2 tygodnie temu problem znów się pojawił. Tym razem laptopa oddałem do znajomego, który pracuje od lat w serwisie komputerowym i twierdził, że błąd leży po stronie kabla zasilającego. Powiedział, że dioda, która była przy wtyczce nie działa więc może powodować zwarcie w zasilaczu. Rozmontował to, "rozbroił", przylutował i ... to nie dało efektu. Sięgnął więc po poprzednią "broń" informatyków, czyli wyczyścił komputer i to ... również nie przyniosło rezultatów. Powiedział abym po prostu zmienił zasilacz. Jako, że moja sytuacja materialna jest teraz kiepska a przecież poprzednio z tym samym problemem i objawami informatycy z serwisu poradzili sobie pewnie w kilka minut zwracam się do was.
    Jakie kroki mogę uczynić by przywrócić swój laptop do pełni życia?
    Zrobiłem porządki w komputerze, wyczyściłem rejestry, przywróciłem procesy zasilania do zmian fabrycznych i nadal jest tak samo.
    Zaznaczę, że gdy odłączam laptopa od zasilania śmiga na pełnych obrotach.

Jestem cały czas on-line, mogę udzielać dodatkowych informacji, wrzucać skany i wszystko. Prosiłbym tylko o wytłumaczenie co jest wam potrzebne i jakim programem.

Z góry bardzo dziękuję za każdą radę i odpowiedź.
  • HelukabelHelukabel
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Zaznaczę, że gdy odłączam laptopa od zasilania śmiga na pełnych obrotach.

Masz na myśli pracę na baterii.! jest OK.

Na zasilaczu ... bieda i spowolnienie.
    - zasilacz orginalny, napięcie prąd i MOC ? Dell Inspiron N5110 PA-10 19V/4.6A
    - rozpoznaje go w Bios
    Przydało by sie podłączyć drugi na próbę.
    Dell ma zasilanie 3-pin. i po jednym z nich KBC(psid_ec (pin 99 SIO)) rozpoznaje zasilacz i to jest NIESTETY niezbędne do pracy laptopa
    Także sygnał AD+ (taka mał apłytka z niej jest brany ten sygnał)
    To platforma Wistron DQQ15

W tych Dell często za wej. gniazda zasilania padały elektrolityczne kondensatory
  • Poziom 7  
    Zasilacz oryginalny, nie był zmieniany od momentu zakupu laptopa. SIW pokazuje coś takiego w sekcji sensorów

DELL Inspiron 5110 - Skoki wydajności przy pracy na zasilaczu.