Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

napęd kosiarki spalinowej

20 Apr 2014 22:25 6012 5
  • Level 11  
    Witam
    Potrzebuję się dowiedzieć jak to jest z napędem kosiarek a dokładniej, mam okazję kupić używaną kosiarkę z napędem ale mam mały problem kiedy ją próbowałem jedna rzecz mnie zastanawia podczas koszenia trawnika na prostych odcinkach było wszystko ok ale zaczął się problem kiedy doszło ko koszenia w okolicach krzewów przód tył i tak kilkanaście krzaków itp. do przodu oki ale jak chciałem wycofać oczywiście wyłączam napęd to odczuwam hamowanie i to dość mocne a nawet koła są zblokowane czasem się obracają ale bardzo ciężko się kosi w takich warunkach, stara kosiarka jest bez napędu i o wiele wygodniej mi się nią kosi w okolicach krzewów kwiatów itp.
    Zaglądałem pod spód kosiarki i podczas cofania widać że pasek się luzuje i koło pasowe się obraca ale widać że ten pasek jedna hamuje to koło. Czy ten efekt jest normalnym zjawiskiem.
    Czy kosiarki z napędem mają taką niedogodność?
    Za pomoc z góry wielkie dzięki.
  • Level 20  
    Jaki to model kosiarki? W zasadzie to zależy od tego jak został rozwiązany model. W jednym cofanie będzie lżejsze w innym troszkę cięższe.
  • Level 11  
    Kosiarka VICTUS VSS 48 B625

Dodano po 16 [minuty]:

Jeśli to normalne to pewnie zostanę przy kosiarce bez napędu.
  • Level 11  
    A może to wina leży po stronie paska być może jest on już zmęczony.
    Jak to mówią starość nie radość.
  • User removed account  
  • Level 11  
    Temat rozwiązany okazało się że są różne napędy udało mi się upolować inną kosiarkę z napędem który nie blokuje kół na wstecznym.
    Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi.