Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napęd kosiarki spalinowej

20 Kwi 2014 22:25 5169 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Potrzebuję się dowiedzieć jak to jest z napędem kosiarek a dokładniej, mam okazję kupić używaną kosiarkę z napędem ale mam mały problem kiedy ją próbowałem jedna rzecz mnie zastanawia podczas koszenia trawnika na prostych odcinkach było wszystko ok ale zaczął się problem kiedy doszło ko koszenia w okolicach krzewów przód tył i tak kilkanaście krzaków itp. do przodu oki ale jak chciałem wycofać oczywiście wyłączam napęd to odczuwam hamowanie i to dość mocne a nawet koła są zblokowane czasem się obracają ale bardzo ciężko się kosi w takich warunkach, stara kosiarka jest bez napędu i o wiele wygodniej mi się nią kosi w okolicach krzewów kwiatów itp.
    Zaglądałem pod spód kosiarki i podczas cofania widać że pasek się luzuje i koło pasowe się obraca ale widać że ten pasek jedna hamuje to koło. Czy ten efekt jest normalnym zjawiskiem.
    Czy kosiarki z napędem mają taką niedogodność?
    Za pomoc z góry wielkie dzięki.
  • Poziom 20  
    Jaki to model kosiarki? W zasadzie to zależy od tego jak został rozwiązany model. W jednym cofanie będzie lżejsze w innym troszkę cięższe.
  • Poziom 11  
    Kosiarka VICTUS VSS 48 B625

Dodano po 16 [minuty]:

Jeśli to normalne to pewnie zostanę przy kosiarce bez napędu.
  • Poziom 10  
    A może to wina leży po stronie paska być może jest on już zmęczony.
    Jak to mówią starość nie radość.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Temat rozwiązany okazało się że są różne napędy udało mi się upolować inną kosiarkę z napędem który nie blokuje kół na wstecznym.
    Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi.