Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połaczenie przez Miracast, laptop Acer . Tv LG

karkarov 21 Kwi 2014 06:33 17745 8
  • #1 21 Kwi 2014 06:33
    karkarov
    Poziom 9  

Witam, niedawno kupiłem TV. LG model LA6928- ZC. Chciałem przesyłać obraz przez WiFi z mojego laptopa, model Acer Aspire V5- 551 z procesorem AMD. Przeczytałem na stronie AMD, że jest taka możliwość, należy tylko przejść z win8 na win 8.1. Aktualizacje zrobiłem, wszystko poszło pomyślnie, lecz moj laptop nie posiada opcji dodania bezprzewodowego monitora. Czy wiecie jak można to zmienić . Czy może moj model laptopa nie obsługuje tego? W zakladce projektory nie ma opcji dodania dodatkowego monitora. Podczas próby dodania nowego urządzenia, laptop wykrywa TV ale aby sie połączyć prosi o wpisanie PIN, WPS. Niestety nie wiem co wpisać. Sieć ma zabezpieczenia WPA. Na obudowie telewizora nic nie jest napisane.

0 8
  • #2 22 Kwi 2014 12:08
    grubs
    Poziom 32  

To czy laptop będzie obsługiwał miracast zależy również od karty wifi w laptopie.
    http://www.wi-fi.org/discover-wi-fi/wi-fi-certified-miracast
    Tu jest spis certyfikowanych urządzeń wspierających miracast.
    Tutaj natomiast jakieś sterowniki z opisem do Twojego laptopa ale nie daję głowy że są ok i należy sprawdzić dodatkowo jaką masz kartę wlan u siebie.
    http://drivers.softpedia.com/get/NETWORK-CARD...AN-Driver-1000263-for-Windows-81-64-bit.shtml

Z drugiej strony pewnie czytałeś to
    http://blogs.technet.com/b/mkedziora/archive/...ezprzewodowo-obraz-i-d-wi-k.aspx#.U1ZAJ1V_uwE
    z czego wynika że w zasadzie windows 8.1. Powinien wystarczyć zatem może problem jest z firewallem co jest na dole tekstu opisane aczkolwiek przy aktualizacji windowsa raczej będzie wymóg posiadania odpowiedniej karty.

0
  • #3 22 Kwi 2014 13:02
    karkarov
    Poziom 9  

Karta WiFi ma najnowszy sterownik. W ustawieniach firewalla nie ma nawet opcji "wireless display". W prawym bocznym pasku w urzadzeniach i przejsciu na dodatkowe obrazy także nie ma opcji dodania "wireless display". Sprawdzałem i karta WiFi jest certyfikowana.

0
  • #4 27 Cze 2014 00:09
    czaro10
    Poziom 9  

Udało się uruchomić? Zastanawiam się nad zakupem odbiornika Miracast, ale mam PCta z prockiem AMD.

0
  • #5 27 Cze 2014 17:26
    karkarov
    Poziom 9  

Niestety mi się nie udało tego sparować z moim laptopem. Możliwe, że to ja robię coś źle. Dodam tylko, że ze smartphonem od HTC działa wszystko dobrze. Więc może wina leży po stronie mojego komputera.

0
  • #6 27 Cze 2014 18:04
    czaro10
    Poziom 9  

Spróbuj jeszcze poprzez "dodawanie urządzenia" - zobacz czy wyszuka nadajnik Miracast

Połaczenie przez Miracast, laptop Acer . Tv LG

0
  • #7 27 Cze 2014 18:32
    karkarov
    Poziom 9  

Komputer, laczy sie z Tv jedynie przez siec. Miracast nie dziala. Probowalem tysiac razy:). Telewizor widnieje w systemie tylko jako odtwarzacz multimedialny a nie urzadzenie do odbierania obrazu.

2
  • #8 23 Lut 2015 10:45
    andywroc
    Poziom 1  

hej mam problem i zarazem pytanie.
    Mam w domu od jakiegoś czasu TV LG 47LB671V zaś ostatnio kupiłem sobie nowego laptopa z windows 8.1.
    Zarówno telewizor pokazuje po wybraniu odpowiedniej opcji, że ma możliwość połączenia się z urządzeniem zewnętrznym (najlepiej właśnie z windows 8.1) jak i sam komputer z tym systemem jest już przystosowany do znajdywania urządzeń zewnętrznych do wyświetlania pulpitu.
    Po wybraniu na kompie w bocznym, prawym panelu urządzenia -> dodaj urządzenia pojawia mi się na chwilę informacja o wyszukiwanym urządzeniu LG Smart + TV i tak długo mieli, aż po jakiś 30 sekundach się rozłącza by wyświetlić komunikat "nie udało nawiązać się połączenia". Na telewizorze w tym samym czasie pojawia się komunikat "łączenie z komputerem zewnętrznym", a następnie "nie udało się połączyć".
    Na komputerze, ten telewizor zostaje jako urządzenie połączone z komunikatem "niecertyfikowane dla systemu Windows"

Czy ktoś może mi podpowiedzieć o co chodzi?
    Na pewno oba urządzenia są wyposażone w możliwość bezprzewodowego łączenia się poprzez Miracast i oba są wyposażone w ten moduł.

Z góry dzięki

3
  • #9 21 Kwi 2015 20:21
    cris62
    Poziom 2  

Mam podobny problem. Laptop lenovo i tv lg lm640s. Wyszukuje mi tv tylko jako urządzenie renderujace multimedia. Tak wiec mozna wysyłać filmy, zdjęcia i muzykę i sa one widoczne na tv. Niestety nie moge zdublowac ekranu. Szukałem jez wszedzie pomocy. Prosze podpowiedzcie coś sterowniki najnowsze wszystkie funkcje powlaczane.

4