Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 5150 - napełniacz (uzupełnianie tuszu)

Polako 11 Apr 2005 15:06 18488 14
    Polako
    Level 13  
    Czuję że za jakiś czas skończy mi się tusz (chcę widzieć co i jak)
    Proszę o informacje o hp 5150 - jakie napełniacze stosować i jak je wszczykiwać aby coś się nie zepsuło. Czy 5150 należy kasować pamięć ilości tuszu aby można było zastosować napełniacz a nie nowy toner.
    Proszę o rozbudowane i dokładne opisanie rozwiązania mojego problemu gdyż jestem naprawdę początkujący w tych sprawach.

Chodzi o napełniacz (jest tańszy) i napełnianie nim(szczykawką)

jeżeli to coś da - Wkłady moje to :
    Color - 6657A 17ml
    Black - 6656A 19ml

Dziękuję :)
  • Helpful post
    Ash Ketchum
    Level 27  
    A więc tak: kupujesz w sklepie zestaw do napełniania tego typu zbiorniczków (podajesz numery i typ drukarki) firmy Inktec- najlepszy (w razie braku może być inkmate). Potem napełniasz zbiorniczek zgodnie z instrukcją (tam jest opisanie gdzie i ile wlać) odsysasz tusz z głowicy za pomocą uchwytu załączonego żeby nie kapało i ją oczyścić). Wycierasz delikanie dysze i wstawiasz nabój do drukarki.
    Polako
    Level 13  
    Dzięki zobaczymy pogdamy (wypijemy :D ). To forum jest już zamknięte, ale możecie się dopisywać ale tylko na własną odpowiedzialność.
  • Helpful post
    Arnold_S.
    Level 26  
    Czy po wlaniu tuszu do zbiornika, otwór powstały po ukłuciu igły należy zaklejać ?
  • Helpful post
    sopla
    Level 2  
    A czy ta drukarka nie ma przypadkiem takiego zabezpieczenia - co jeżeli się tusz wyczerpie ona sobie to zapamiętuje i uzupełniaczem nic nie zrobi należ zamontować nowy toner - to mnie interesuję i także proszę o informacje. i czym ma zakleić tą dziurę - zwykłą taśmą? A przy napełnianiu skąd wiedzieć czy pudło jest pełne ? /// czy można sprawdzić w Windows XP ile tuszu jest w tej drukarce. ?
  • Helpful post
    Arnold_S.
    Level 26  
    Właśnie przed chwilą skończyłem napełniać i zakleiłem szybko tę dziurkę małą naklejką.

Poziomu jeszcze nie sprawdzałem, ale drukarka nie zapala już diody informującej o braku tuszu - czyli dobry znak.
    Strona testowa wydrukowała się elegancko.

Jest to pierwsze napełnianie w tej drukarce i wygląda na to, że wszystko jest OK.
    Jakby nie, to dam znać.

Dodano po 21 [minuty]:

W Windowsie XP nie można(albo tylko ja nie mogę) sprawdzić poziomu tuszu!

Mam jeszcze stary dobry Windows 98 na komputerze i w nim można sprawdzać poziom...
  • Helpful post
    groovee
    Level 20  
    Z tego co sie orientuje poziom tuszu ktory pokazuje nie ma nic wspolnego z tym co jest w kartridzu... po prostu drukarka 'zaklada' ze nowy wlozony tusz jest calkowicie pelny a pozniej oblicza sobie ilosc na podstawie ilosci wydrukowanych stron...
  • Helpful post
    merkurus
    Level 21  
    Koledzy ja napełniam te wkłady odklejając nalepkę aż widać otworek do napełniania tam należy wbić igłę i powoli wstrzykiwać aż będzie widać że tusz już jest pod otworkiem. Następnie odciągnąć przez dysze trochę tuszu lub odstawić do ścieknięcia nadmiaru tuszu. Naklejkę dokleić i wygląda jak nowy. Jeśli chodzi o reset to dla ambitnych podaję że należy zakleić pin z lewej strony górny pin w większym rządku i włożyć do drukarki aby się zadokowała, wyjąć wkład odkleić taśmę z tego pina i zakleić pin z prawej strony górny w miejszym rządku i znów to samo, zakleić te dwa piny i znowu do drukarki jak się zadokuje to wyjąć wkład odkleić taśmę z pinów i włożyć wkład do drukarki i po resecie. Tusz na monitorze drukarki powinien się uzupełnić. Zakleić te piny jakąś taśmą aby tylko styku nie było. Pozdrawiam
  • Helpful post
    groovee
    Level 20  
    Naklejajac naklejke spowrotem zwroccie uwage zeby nie zakleic calkiem dziurek... tam sa takie kanaliki zakonczone wiekszym prostokatnym wglebieniem.. polowa tego wglebienia powinna byc nie zaklejona.
    Polako
    Level 13  
    Włąśnie się skończył tusz. :)
    A czy są jakieś specjalne napełniacze czy można kupić napełniacze zwykłe dla HP i wszczykiwać? i czy bedzie tam instrukcja jak wszystko to robić ?

Acha odkąd zaczęła migać mi kontrolka o braku tuszu, przy drukowaniu jak ustawiam żeby brała najmniejszą ilość atromentu i drukowała w gorszej jakości to ona nie zapamiętuje tych zmian i dalej ustawienia się ustawiają na największą obiętość tuszu i drukarka drukuje mocno (bardzo mocno) i nic nie można zaoszczędzić :) w tych ostatnich jej chwilach - czy wy mieliście tak samo ?

Idę kupić napełniacze i Zabieram się do uzupełnienia paliwa. Dzięki za informacje. krystian k - dzięki za instrukcję.
    groovee
    Level 20  
    A gdzie ustawiasz ta objetosc?? bo jesli zmieniasz w opcjach przed drukowaniem to nie zapamietuje... zmien albo przez jakiegos managera albo we wlasciwosciach w 'drukarki'
  • Helpful post
    neig555
    Level 17  
    moja X5150 też nie zapamiętuje ustawień, to największa wada tej drukarki.
  • Helpful post
    muro
    Level 12  
    najprosciej zresetowac oba 56 i 57 za pomoca przywrocenia ustawien fabrycznych w jakies zakladce w sterowniku uslugi serwis urzadzenia jakos tak
    Polako
    Level 13  
    OK dziękuję problem został rozwiązany, drukarka działa, niestety w opcji oszczędzania tuszu nie mogę manipulować jego obiętością, tzn mam albo jakość druku bardzo złą (szkic roboczy) albo bardzo dobrą.
    Reset drukarki zrobiłem jak radziliście i tak samo napełniłem tusz bez żadnych problemów.
    Dziękuję za odpowiedzi - temat zamkniąty.