Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel. Formuła wyszukiwania

21 Kwi 2014 11:38 852 4
  • Poziom 23  
    Witam. Mam mały problem z dostosowaniem formuły wyszukiwania. Mam taką formułę jak poniżej, formuła działa poprawnie ale ja potrzebuję trochę zmienić jej regułę i nie wiem jak zrobić. Formuła ma zasadę że wyszukiwane ma być to co jest w komórce B2, tabela przeszukiwana to 'Lista pracowników'!D:E a wynik zwrotny jest pobierany z kolumny 2 przeszukiwanej tabeli, ale ja chcę aby formuła miała taką zasadę: wyszukiwane ma być to co jest w komórce B2, tabela przeszukiwana to 'Lista pracowników'!B: D a wynik przeszukiwania znajduje się w 1 kolumnie przeszukiwanej tabeli. Czyli krótko mówiąc to co ma byś wyszukane znajduje się w kolumnie D a wynik zwrotny ma być pobrany z kolumny B. Z góry zaznaczę że nie mogę zmienić przeszukiwanej tabeli tak aby zamienić miejscami kolumny. Jak to zrobić?

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Formuła będzie mniej więcej wyglądała w następujący sposób
    Kod: text
  • Poziom 23  
    Dzięki bardzo, działa idealnie. Ponieważ formuła dotyczy jednego pliku w którym potrzebuję jeszcze jednego rozwiązania to poproszę jeszcze o pomoc w tym temacie. W załączniku dołączam plik. Potrzebuję w nim zastosować pewnego rodzaju formatowania warunkowego lub poprzez kod VBA. Jest tam tabela pracowników (jej format musi pozostać taki jaki jest ponieważ dane do tabeli będą wklejane ze skopiowanego innego systemu. Będą wklejane tylko dane jako text). Potrzebuję aby plik pokazał mi tych pracowników którzy mają przepracowane więcej jak 6 dni pod rząd., czyli musi być wzięte pod uwagę więcej jak 6 pełnych komórek pod rząd. W pliku pokazałem co chciałbym uzyskać, pokolorowałem komórki te właśnie które mają więcej jak 6 dni na czerwono i dla mnie było by to najlepszym rozwiązaniem. Czy można to jakoś uzyskać za pomocą formatowania warunkowego? Docelowo tabela będzie miała 300 pozycji dla pracowników i dane z dniówkami będą się wyświetlać w komórkach z symbolem C pokolorowane na zielono. Podsumowując ostatecznie chcę aby tabela po wklejeniu danych szybko pokazała mi tych pracowników którzy mają przepracowane więcej jak 6 dni pod rząd. Czy mógłbym prosić kogoś o pomoc?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Przetestuj następujące makro
    Kod: vb
  • Poziom 23  
    Dzięki wielkie. Kod działał rewelacyjnie. Mam jeszcze prośbę jak poprawić kod aby w pierwszej kolejności wyczyścił kolor jeśli już kod zadziałał wcześniej? Po wklejeniu nowych danych kolor pozostaje z poprzednich danych pomimo że w komórkach nie ma już dniówej.