Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens TOP LINE - Zmywarka brudzi czarnym piaskiem

pinochio 21 Kwi 2014 15:32 3777 10
  • #1 21 Kwi 2014 15:32
    pinochio
    Poziom 11  

Co to może być za problem. Przez dłuższy czas nie stosowałem soli do zmywarki Siemens TOP LINE Aqua Sensor, bo myślałem, że wystarczą tabletki 3 w jednym z aldika i zaczęła mi brudzić po pewnym czasie naczynia. Potem próbowałem czyścić co się da, pomagało tylko do pewnego stopnia. Ostatnio przeczyściłem zmywarkę puszczając w pusto stosując preparat czyszczący z tłuszczu POWERPRO, a następnie drugi przebieg stosując odkamieniacz POWERPRO. Trzeci przebieg zastosowałem jeszcze po wstępnym płukaniu dolewając octu. Zmywarka myje dobrze, ale sypie czarnym piaskiem który osadza się na płaskich dnach kubków czy misek, przeważnie znajdującym się na górnym koszyku. Skąd ten piasek się bierze i co to jest? Ciężko jest tę zmywarkę rozkręcić, nie wiem, jak się do jej wnętrza dostać, żeby ewentualnie jakieś wewnętrzne filtry i rury posprawdzać i poprzeczyszczać. Siemens TOP LINE - Zmywarka brudzi czarnym piaskiem Siemens TOP LINE - Zmywarka brudzi czarnym piaskiem

0 10
  • #2 21 Kwi 2014 17:51
    bruns
    Poziom 30  

Może to nie piasek a rdza z rur wodociągowych ?

0
  • #3 21 Kwi 2014 18:09
    pinochio
    Poziom 11  

Może i rdza, ale na pewno nie z rur wodociągowych (mam instalację miedzianą i filtr Honeywella) i na pewno nie rdzawa, tylko czarna. Wygląda na to, że coś się wewnątrz zmywarki sypie, albo uwalnia.

0
  • #4 23 Kwi 2014 00:13
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Spróbuj te tabletki rozpuścić w wodzie. Może są cztery w jednym.

0
  • #5 23 Kwi 2014 00:19
    viiking
    Poziom 25  

Proponuję zacząć używać z powrotem soli na efekty trzeba poczekać, jak nie pomoże to zbiornik na solankę do wymiany.

0
  • #6 23 Kwi 2014 00:43
    pinochio
    Poziom 11  

Sól zacząłem z powrotem używać, jak tylko zobaczyłem, że mi zmywarka strasznie brudzi, ale to już dłuższy czas nie daje efektów. Wczoraj znowu wypakowałem wszystko z maszyny i wyjąłem kosze wraz z górnym śmigłem, odkręciłem i wyjąłem filtr i puściłem w pusto, po wstępnym płukaniu, jak usłyszałem otwarcie zbiorniczka na tabletki, otworzyłem drzwiczki i wlałem octu i puściłem na normalne mycie. Po zakończeniu w zbiorniczku na dole nie widziałem żadnych brudów, był bialutki i czysta woda na dnie. Dzisiaj puściłem maszynę z naczyniami i niestety, na górnym koszyku, na kubkach na zagłębionych dnach widać ten osad czarny, jakby jakieś opiłki żelaza. Tak jakby tylko z górnego ramienia wylatywało, a przecież wszystko jest ze sobą połączone? Nic nie rozumiem. Jak wymienić zbiornik na solankę?

0
  • #7 23 Kwi 2014 00:48
    viiking
    Poziom 25  

odkręć boczna ściankę po tej stronie co korek od soli i obejrzyj zbiornik czy nie ma w nim tych kawałków, jonizator to takie pomarańczowe granulki po tym rozpoznasz zbiornik solanki.

0
  • #8 23 Kwi 2014 00:55
    pinochio
    Poziom 11  

No nie wiem, czy to się da tam coś odkręcić. Jak ją wyciągnąłem z zabudowy, to nie wiedziałem jak rury dopływowe i tę zasilającą z filtrem elektrycznym czy jakimś takim odkręcić od spodu. Kupa odkręcania z pewnością. Nie wiem, czy z boku też się da ściankę odkręcić, ale spróbuję ją jutro znowu z zabudowy odkręcić i wyciągnąć. A ten filtr elektryczny od wody to chyba nie jest w stanie takimi opiłkami sypać?

0
  • #9 23 Kwi 2014 01:05
    viiking
    Poziom 25  

To nie jest filtr tylko elektrozawór a jest na końcu węża by w razie jego uszkodzenia odciąć dopływ wody coby Ci mieszkania nie zalało. Możliwe, że jest tam jakiś mały filtr ( nigdy go nie rozbierałem) ale prędzej by się zapchał niż przepuszczał takie kawałki.

0
  • #10 23 Kwi 2014 15:22
    pinochio
    Poziom 11  

A więc rozebrałem blachę z lewej strony, tylko przy uszczelce z przodu były śrubki, i porobiłem zdjęcia, jak to wygląda. W zbiorniku wody, w lewej części, tej pod którą są podłączone rury, u góry jest widoczny jakiś syf, zobacz zdjęcie

Ponadto w zbiorniku soli (chyba to jest zbiornik soli) jest widoczna jakaś czarna maź, w lewej komorze, nie wiem, czy to normalne, zobacz zdjęcie

No i w drugiej części zbiornika na wodę, u dołu jest widoczne jakieś jakby lekkie zabrudzenie, zobacz zdjęcie

Które z tych rzeczy może być odpowiedzialne, za sypanie mi tymi czarnymi opiłkami po górnym koszyku, pod koniec mycia?

0
  • #11 26 Kwi 2014 13:45
    pinochio
    Poziom 11  

Puściłem zmywarkę w pusto, bez jakichkolwiek środków i ze zdemontowanymi filtrami i śmigłami, jak widać na zdjęciu, na dole w zbiorniczku są te przeważnie czarne brudy, jakieś uwalniające się z maszyny brudy?
    Co to za czarna uszczelka jest, można przepuścić zmywarkę bez tej uszczelki, żeby całkiem się przepłukała? Siemens TOP LINE - Zmywarka brudzi czarnym piaskiem

Jak przepompować całkiem wodę w zmywarce?

0
  Szukaj w 5mln produktów