Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra 1,8i 1993 kontrolka ładowania zazyła sie i zgasła

11 Kwi 2005 15:54 2522 9
  • Poziom 10  
    Witam mam mały problem z Asterka F podczas jazdy zaswieciła się kontrolka ładowania jak dodaje gazu to coraz mocniej sie swieciła do momentu aż obroty na chwilke przekroczyły 2500 wtedy zgasła i juz się nie świeci nawet podczas odpalania sprawdzałem zarówke jest ok. Alternator jak dotknołem to stojan był mocno nagrzany.
  • Poziom 25  
    Jaknie świeci się przy wączonym zaponie to sprawdz szczotki, uzwojenie wirnika jak to jest OK to prawdopodobnie regulator napięcia. Sprawdz jeszcze czy jak dasz masę na przewód od kontrolki to ona zaświeci się.
  • Poziom 14  
    Najpierw sprawdź napięcie w instalacji przy chodzącym silniku. Jeżeli będzie coś nie tak to trzeba sprawdzić trzy małe diody wzbudzenia w alternatorze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Częste przypadki w oplu dioda pada i przepala żarówkę. POZDRAWIAM
  • Poziom 10  
    kontrolka juz działa zle sprawdziłem za pierwszym razem spalona żarówka. Teraz po odpalenie zazy sie jak dodaje gazu to coraz jasniej pewnie jak dam znow wiecej to spale. Zastanawiam sie co moze byc do wymiany diody moze regulator i jaki jest tego koszt, czy robic to samemu kupic uzywany lub moze do elektryka
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Gwarantuję że diody regulator nie reguluje masy a popaliło by ci się w tym momęcie wszystko. Jest to już spawdzone w wielu oplach. POZDRAWIAM
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    ok dzieki za pomoc chyba jednak zdecyduje sie kupic uzywany bo wyjdzie taniej niz czesci plus ewentualnie robocizna jak bym sobie nie poradził
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich i juz po problemie ciezko kupic uzywany alternator akurat ten model a cenowo to tak 150 do 200 udało mi sie załatwic u elektryka tanio naprawe + czesc okazało sie ze to moztek z diodami tak jak Kolega pisał wczesniej DRE2000 koszt czesci nie oryginalnej 86zł regulator na szczescie uchował się