Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prostownik do akumulatorów z funkcją rozruchu

21 Kwi 2014 19:29 2049 6
  • Poziom 14  
    witam

potrzebuje prostej odpowiedzi na jakiej zasadzie działa prostownik z rozruchem?

po przeglądam prostowniki na allegro i każdy pisze że ma rozruch a w parametrach np prąd max 10A to z tego co wiem to żeby ciągnik odpalić to potrzebuje 20 razy więcej.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    ja nie chcę kupić tylko chcę wiedzieć czy jak prostownik ma 600A to czy ten prąd pochodzi bezpośrednio z transformatora czy w tym prostowniku znajduje się akumulator
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    LM 345 napisał:
    ja nie chcę kupić tylko chcę wiedzieć czy jak prostownik ma 600A to czy ten prąd pochodzi bezpośrednio z transformatora czy w tym prostowniku znajduje się akumulator
    To pytanie do wróżki... . Nie podałeś typu prostownika o którym mówisz.. .,
  • Poziom 14  
    chodzi mi olgólnie o porstowniki które mają więcej niż 100A jaki rodzaj mają transformatora?? Bo transformator by dał 100A mósi mieć moc rzędu 1,2kW
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Większość przemysłowych przyrządów tego typu jest nie przeznaczona dla bezpośredniego rozruchu silnika samochodu.Wyjście tych prostowników podłacza się równolegle akumulatorowi i w reżimie puszczenia kompensuje obniżenie napięcia akumulatora przy jego nie pełnej pojemności czy przy jego złym technicznym stanie.Rozruszniki samochodów, zależnie od typu, w reżimie puszczenia zużywają prąd 150-300А.Transformator prostownika dla bezpośredniego rozruchu musi mieć moc nie mniej 2-2,5 kW, diody prostownika -250-350А.Prostowniki dla bezpośredniego puszczenia z za ich gabarytów i wagi bardzo rzadko wykorzystują się indywidualistycznymi użytkownikami, oni stosują się w stacjonarnych autо serwach.