Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus\Usterka? W Sony Xperia J oraz Nokia Lumia 720

21 Kwi 2014 22:14 2907 9
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie,

Mam Sony Xperie J, a mój szwagier posiada Lumię 720'stkę,
    Telefony innych marek lecz posiadają wręcz identyczny problem, mianowicie
    podczas użytkowania po czasie (kilkanaście sekund/minut) telefony zaczynają wariować, objawia się to pod postacią że aparaty robią co chcą, a raczej ich oprogramowania, włączają aplikacje, przesuwają ekrany, wciskają przypadkowe przyciski np. gdy wyświetlona jest klawiatura. Jest to nie do wytrzymania, gdy np. podczas odblokowania klawiatury (łączenie kropek) można spędzić dosłownie kilka minut! W moim telefonie pomaga jedynie restart (wyjęcie baterii) ale nie na długo. Instalowaliśmy również oprogramowania antywirusowe typu Avast (darmowy z android market) lecz scan nie wykrywa niczego. Jest to wirus czy może błąd innego rodzaju? Telefony są na gwarancji więc wszelakie zmiany softu nie wchodzą w gre, prosimy o próbę udzielenia pomocy z góry dziękując.
    PS. Xperia J posiada Avast'a, LBE security (do kontroli uprawnień aplikacji typu, wysyłanie smsów, pobieranie samoczynne) oraz podstawowe aplikacje systemowe istniejące od zakupu telefonu, 720 posiada więcej aplikacji.
    Oba telefony nowe z salonów.

Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    W jednym i drugim panel dotykowy do wymiany.
  • Poziom 7  
    Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej? Jak coś nie działa pewnie że do wymiany ale czy od razu dotyk, telefony nigdy nie przywitały się z twardą powierzchnią, wodą kurzem, są nowe (J ma niecałe 1,5 miesiąca) Moim amatorskim okiem wygląda to na jakiś wirus lecz nie wiem więc proszę o odpowiedź nieco bardziej wyczerpującą. Jakby jednak to nie był wirus to czy gwarancja obejmie to jako np. "błąd fabryczny"?
  • Poziom 31  
    Xperia J to jeden z najbardziej nieudanych telefonów Sony, jeśli cokolwiek zaczyna Ci sypać od razu na gwarancje. Opis usterki pokazuje uszkodzenie dotyku.
  • Poziom 7  
    Hmmm to nieciekawie, a w Lumii, też dotyk? Przecież to inny model, inna marka.
  • Admin grupy GSM
    siwykonik napisał:
    Przecież to inny model, inna marka.

Objawy podobne więc i usterka może być taka sama, na odległość trudno postawić diagnozę w tego typu przypadkach.
  • Poziom 7  
    Ok dzięki za pomoc, jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł to proszę o zabranie głosu w dyskusji.

Szperałem trochę tu i tam aż wujek google podsunął mi to:

http://forum.xda-developers.com/xperia-j-e/themes-apps/apk-touch-issue-solved-t2068082

Aplikacja do kalibracji. Jak narazie problem ustąpił. Zobaczymy na jak długo.

Pozdrawiam

Edit. Aplikacja niestety nie pomogła, dalej następują nawroty i telefon znowu zaczyna "wariować" wprowadzić pinu nawet nie da rady bo zamiast np. gdy wciskam 4 to telefon zdąży sobie wklepać 5 innych cyfr :| Jestem w kropce.
  • Poziom 7  
    Witam po krótkiej przerwie, oba telefony wylądowały na gwarancji. Lumia 720 otrzymała nowe opgrogramowanie i problem zniknął natomiast w J-tce równiesz zreinstalowano program a nawet wymieniono baterię (WTF?) i niestety nic do przodu dalej się nie ruszyło, telefon dalej ścina przy przewijaniu ekranów oraz uruchamia aplikacje wedle swojego uznania. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Oddaj ponownie na gwarancji.
  • Poziom 7  
    Robię porządki na koncie i dokańczam tematy:
    Historia skończyła się tak że po oddaniu J'tki na gwarancję dostałem nową (co śmieszne tą też musiałem oddać jeszcze raz z tego samego powodu, szczęście że przyjeli ją też :D) Jak widać była to chyba usterka fabryczna tego modelu. Z lumią szwagra nie pamiętam jak to było, chyba poszła na żyletki.

Dzięki za czas wszystkim
    Pozdrawiam