Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Używany aparat cyfrowy w granicach 200-350zł

Frenej 21 Apr 2014 22:28 2499 7
lampy.pl
 • #1
  Frenej
  Level 8  
  Witam. Na wstępie proszę o wyrozumiałość - to mój pierwszy post.
  Wydaje mi się, że łatwiej mi będzie określić moje potrzeby na podstawie moich wcześniejszych doświadczeń. Jeśli nie chce ci się czytać przeczytaj pogrubioną końcówkę.

  Otóż na początku mojej przygody z aparatami (za wyjątkiem prostych aparatów na film) miałem Panasonica Lumix TZ-3. Byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety po tym jak walnąłem nim o skałę (wypadek przy pracy) aparat ucierpiał na tyle, że po kilku miesiącach przestał działać. Potem miałem przyjemność obsługiwać (dłuższy czas) aparaty Sony HX-1 oraz WX-7.

  Oto moje spostrzeżenia:
  Lumix TZ-3: Aparat poręczny i stosunkowo funkcjonalny. Niestety wraz ze wzrostem zainteresowania tajnikami fotografii chciałem mieć większą kontrolę nad np czasem naświetlania i przysłoną. Zoom mi wystarczał a obudowa wydawała się solidna (prawie przeżyła przy nagłym starciu ze skałą).

  Sony HX-1: Aparat mojego ojca. Troszeczkę za duży ale za to nadrabiał parametrami i funkcjonalnością.

  Sony WX-7: Mały aparacik mojej siostry. Trochę za mały i delikatny. Wiem, że jeśli bym taki miał długo by nie przetrwał. Z funkcjonalnością też kiepsko.

  Po długim czasie nie posiadania aparatu stwierdziłem, że bardzo mi go brakuje. Niestety wraz ze stratą ostatniego straciłem zainteresowanie tematem. Dlatego bardzo proszę o pomoc.

  Czego szukam?
  Często się wspinam i robię zdjęcia w ciemnych miejscach. Czasami chciałbym też coś tym aparatem sfilmować. Szukam aparatu wielkości Mojej starej TZ-3 lub nieco większej. Aparat musi być solidny i funkcjonalny. Chciałbym aby nie miał tylko opcji auto. Full manual byłoby idealne. Zoom nie odgrywa znaczącej roli, ilość MP też nie musi być zabójcza. Ponieważ często fotografuję kogoś w ruchu przydałby się aparat do tego dostosowany. Przydałaby się też dobra lampa błyskowa i solidna bateria (akumulator). Niestety mam złe przeżycia z aparatami na baterie AAA. Karta SD będzie dodatkowym atutem ale nie jest konieczna. Cena: 200-350zł


  Myślałem o czymś podobnym do Sony H10 / H20. Oczywiście nie zamykam się na inne marki. Po prostu kompletnie nie siedzę w temacie i nie mam pojęcia co kupić. Oczywiście granice cenowe są luźne ale wolałbym zamknąć się w tym budżecie.
 • lampy.pl
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • lampy.pl
 • #3
  Frenej
  Level 8  
  Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Oczywiście rozumiem, że nic nowego nie znajdę w tej cenie. Z proponowanych modeli kolejno WB5500 wydaje się dość spory ale za to cena (około 400zł) jedna z lepszych spośród proponowanych. Nie potrzebuję jednak aż tak dużego zooma. Kolejny model WB650 jest chyba najlepszą opcją, niestety jest ciężko dostępny. Znalazłem jedynie taką aukcję:
  Link
  Samsung WB650 w cenie 380zł + 15zł na przesyłkę. Nie wiem czy to korzystna oferta ponieważ jest jedyna. Aparaty typu Sony HX5V są niestety dla mnie zbyt drogie (około 500zł) tak samo jest z EX1 który szczerze mówiąc bardzo mi się podoba. Z kolei jeśli chodzi o NX100 nigdy nie miałem do czynienia z bezlusterkowcem ale podoba mi się ich idea. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnej oferty.

  Teraz będę polował na NX100 w granicach 400zł. Proszę też o wycenę modelu WB650. Jak sądzicie który będzie lepszy? Jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie posłucham każdej opinii. Przydałaby się też propozycja w nieco niższej kategorii cenowej - niestety trochę boję się, że używany aparat może nie pociągnąć bardzo długo więc nie chcę przepłacać. Co sądzicie o wspomnianym Sony H10?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  robercik_34
  Level 2  
  NX100 jest chyba jedną z najlepszych ofert do wzięcia co tutaj zaproponowano. Ja bym polecił sprawdzenie jakiegoś Nikona lub Canona :) Jest to jednak wyższa półka, a nie wiem dokładnie jak sprawują się te tańsze aparaty z tych firm. Jedyne co wiem, to NX100 jest najlepszą opcją.
 • #6
  Frenej
  Level 8  
  Niestety większość wymienionych przez was Samsungów jest w kosmicznych cenach albo ich w ogóle nie ma :( Oglądając te aparaty zdecydowałem się, że będę polował na jakiegoś bezlusterkowca. Zrezygnowałem więc z kupna Sony H-9 za około 170zł. Niestety przegapiłem też ofertę NX1000 + 20-50mm za 215zł (wydaje mi się, że była to bardzo dobra cena??). Teraz mam zamiar kupić jakiegokolwiek w okazyjnej cenie. Czas mnie nie goni także może mi się uda. Jeśli już będę miał dość to kupię tego nieszczęsnego H10.
  A propo to sporo jest tych Soniaków NEX-3 / NEX-7, co o nich sądzicie?
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  Frenej
  Level 8  
  Wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedzi. Kilka dni poczytałem różne opinie i artykuły w internecie przymierzając się do zakupu nx100. Niespodziewanie jednak dostałem możliwość tymczasowego użytkowania innego aparatu, który będzie dobrym przejściem do bezlusterkowców. Jak na razie odwlekam zakup i może uda mi się zebrać więcej pieniędzy i zdecyduję się na coś lepszego. Temat zamykam.