Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II automatyczna skrzynia - regeneracja i różnice między dieslem a benzyną.

21 Kwi 2014 23:32 4698 4
  • Poziom 10  
    Witam !
    Mam Golfa 1.6 D ze skrzynią automatyczną, oryginalny wiązka itp. Z tym że ostatnio się dowiedziałem że ta skrzynia która współpracuje z silnikiem jest prawdopodobnie z benzyny 1.6 PN. Któryś z poprzedni właścicieli musiał zrobić przeszczep 1.6 benzyna PN na 1.6 diesel bez turba oznaczenie JK ( w nalepce bagażnika jest nalepka że siedział w tej budzie silnik 1.6 benzyna PN a dziury w bagażniku sugerują że było LPG niestety cyferki z wyposażeniem dodatkowy nie do odczytania). I wydaje mi się że skrzynia została.
    I teraz pytania :
    1. Gdzie znaleźć oznaczenia skrzyni tzn. w którym miejscu żeby upewnić się co prawdziwości moich przypuszczeń ?
    2. Jakie są oznaczenia skrzyń automatycznych do diesla a jakie do benzyny.
    3. Co może być przyczną trzęsienia takiego bardzo silnego po odpaleniu silnika tzn.
    Odpalam jest głośno trzęsie, przesuwam dźwignie z pozycji P do pozycji D i teraz robi się taki huk trzęsię się deska kierownica podłoga dach drzwi szyby i wszystko co możliwe i luźne wystarczy że dodam lekko gazu i już jest lepiej. Poduszki silnika wymienione tzn. ja wymieniłem tą z przodu a poprzedni właściciel dwie pozostałe.
    4. To już może nie związane z tematem (chociaż kto wie) ostatnio zaczęło coś buczeć w miejscu podłogi/grodzi silnika od strony pasażera, czuć wibracje na podłodze przy mocnym przyśpieszaniu.
    5. Jeśli bym zakupił skrzynie automatyczną do diesla to jaki byłby szacunkowy koszt jej regeneracji. A tak nawiasem to co trzeba wymienić przy takim remoncie żeby jeździło spokojnie 10 lat :D
    Dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Jak ma jezdzic spokojnie 10 lat to najlepiej auto mlodsze o 10 lat, a remont skrzyni bedzie kosztował więcej niż to auto.
  • Poziom 19  
    regeneracja skrzyni ( obojętne czy diesel czy benzyna ) to te same pieniądze. Co trzeba wymienić?? Może i głupie ale..... to co uszkodzone, a jeśli chcesz naprawdę jeździć wiele lat bez awaryjnie to :
    wszystkie tarcze
    wsztstkie tłoki, i uszczelnienia
    regenracja konwertera
    czyszczenie dokładne i polerowanie sterownika
    Wymiana filtra i oleju to chyba jasne

Wówczas będzie można powiedzieć że naprawdę extra remont skrzyni
    cena??? do ustalenia telefonicznie
  • Poziom 7  
    gra nie warta świeczki - duże koszta. Lepszy przeszczep na manual
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Przeczytałem Twój post i nie sądzę aby winna była skrzynia biegów. Jest to mocna trzy biegowa skrzynka sterowana hydraulicznie. Jedyna różnica to przełożenie w dyferencjale (78/25 i 75/22). Jaką byś nie założył będzie jeździć. Ja bym szukał w zawieszeniu silnika-skrzynia biegów. Sprawdź czy wszystkie poduszki są dobre a zwłaszcza ta z lewej strony pod serwem (wspomaganiem układu hamulcowego) paskudny dostęp. Sprawdź też olej w mechanizmie różnicowym, jest tylko korek kontrolny, spustowego nie ma (olej to 75W90). Naprawa Twojej skrzynki jest najtańszą i jednocześnie najprostszą.
    Ps. tarczki cierne są po 8 zł. jest ich 15 szt. Komplet uszczelek to 140 zł. itp. Golf II automatyczna skrzynia - regeneracja i różnice między dieslem a benzyną.

Tu masz dokumentację skrzynki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6657994#6657994