Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Steelseries 9H - Uszkodzony jack

Woohoo_ 22 Apr 2014 01:25 930 2
    Woohoo_
    Level 1  
    Witam serdecznie, mam nadzieję, że dobry dział na forum.

Mam problem - moja nieroztropna dziewczyna zostawiła wpięte słuchawki w gniazda w laptopie, nasz kot skoczył na niego, zrzucił na ziemię i niefortunny upadek spowodował uszkodzenie końcówki jacka.

Mianowicie złota część wtyku, 'bolec', została w środku w gnieździe, w samej wtyczce została dziura. Nie mam zielonego pojęcia jak to działa, czy istnieje możliwość naprawy takiego czegoś dla laika? Czy usterka jest poważna?

Mam jeszcze możliwość wymiany tej przedłużki, bo można ją odpiąć od głównego kabla - z jednej strony jest to zakończne mikro usb, a z drugiej jest wyjście na mikro i słuchawki właśnie. Czy mogę dostać taką przedłużkę w jakimś elektronicznym sklepie, czy jest to raczej specyficzne i mam niewielkie szanse?

Na gwarancji zapewne ich nie oddam, bo powiedzą, że usterka wynikła z mojej winy, a nie kalkuluje mi się tego serwisować u oryginalnego producenta. Przynajmniej tak zakładam.
    midi.smf
    Level 19  
    Wtyczkę jack 3,5 mm można kupić w każdym sklepie z podzespołami elektronicznymi , z montażem jej też nie powinno być problemu. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt trudne wejdz do najbliższego serwisu RTV myślę że na miejscu powinni za niewielkie pieniądze wymienić ją. Jeśli chodzi o gniazdo w laptopie , myślę że skoro rozerwało wtyczkę jack to gniazdo też będzie do wymiany , tutaj niestety nie polecam brać Ci się za tą naprawę samemu bez odpowiedniej wiedzy umiejętności i narzędzi. Pozdrawiam !
    markoz7874
    Level 31  
    Przydałoby sie jakiś zdjecie, model laptopa i.t.p.
    Ale propozycja midi.smf jest chyba najsensowniejsza. Naprawa nie powinna być droga o ile sam nie pogorszysz sprawy.