Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WR743ND nie działa wifi dla telefonu SAMSUNG GALAXY S3 MINI

22 Kwi 2014 10:32 3483 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    1)
    Internet - multimedia
    router - TL-WR743ND
    internet działał w porządku w telefonie przez wifi, jednak od kilku dni mam problem, ponieważ wifi łączy sie z siecią - pokazuje że status połączono jednak internet nie działa. jak zauważyłam w tel. jest inny adres IP niż ten w komputerze.
    próbowałam również połączyc się przez ifi w innym mieszkaniu - inny ruter jednak ten sam model i sytuacja jest ta sam - wifi się łączy, siła sygnału znakomita - interentu brak.
    Posiadam Samsunga Galaxy s3 mini - android 4.1.2.
    Na drugim telefonie Samsung galaxy s plus ten problem nie występuje - wszystko jest ok - internet łączy sie przez wifi i dziala.

Nie wiem, po której stronie ten problem występuje - telefonu czy rutera.

2) dodatkowo miewam też problemy z routerem- internet często się odłącza i muszę go resetować. zabezp. WPA/WPA2
    chcąć zmienić ustawienia routera musze zalogować sie na stronę 192.168.1.1 - standardowy login i hasło to: admin - nic nie było zmieniane w tej kwesti jednak hasło ie chce być przyjęte, wiec nie mam mpojęciajak to zrobić.
    Bardzo proszę o pomoc w obu przypadkach. może ktoś miał podobny problem - czytałam na wielu forach o tym, jednak nie znalazłam rozwiązania.
  • Poziom 24  
    Zostawianie domyslnego logowania na router to proszenie sie o klopoty.
    Zrob reset routera do ustawien fabrycznych i ustaw na nowo. Zmien przynajmniej haslo a najlepiej i login. Zmien haslo WPA2. Popatrz czy nie ma nowszego firmware i uaktualnij przy okazji. Byloby wskazane zrobienie takiegoz resetu i dla S3 mini.

v