Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xp - sprzedaż XP a licencja OEM

22 Kwi 2014 10:47 885 6
  • Poziom 6  
    Chciałbym sprzedać system oem xp home edition sp2 z 2002 z naklejką i paragonem zakupu. Jak zapatruje się na to licencja OEM? Naklejka jest nie cała ale widoczny jest cały klucz.
  • Poziom 42  
    Licencje OEM Windows XP trwale wiąże kopię systemu z danym komputerem bez możliwości migracji, do przenoszenia służą wersje BOX.

Ale już migracja na ten sam komputer po wymianie podzespołów po awarii (płyta główna, dysk) jest legalna (niekiedy wymagana aktywacja telefoniczna).
    Reasumując sprzedać możesz, ale potencjalny Kupiec legalnie nie może używać.
  • Poziom 43  
    sPeRaCz.PL napisał:
    potencjalny Kupiec legalnie nie może używać.

O ile system był wcześniej użyty (aktywowany), a teraz sprzedaż następuje bez przeniesienia własności komputera, na którym OEM został zainstalowany.
  • Poziom 42  
    Oczywiście Kolego Matuzalem ale autor tematu wyraźnie zasugerował, że system był użyty stąd moja odpowiedź.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedź
    sPeRaCz.PL napisał:
    sprzedać możesz, ale potencjalny Kupiec legalnie nie może używać.

Czyli sprzedając robię to w pełni legalnie i nie muszę się obawiać odpowiedzialności z tytułu nielegalnego użytkowania przez kogos innego?
    Jak ma się do tego kwestia naruszonej nalepki licencyjnej przy sprzedaży? Pełny klucz widoczny ale jest naderwana w połowie.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Tylko to błędne koło. System był aktywowany i nikt poza Tobą LEGALNIE nie może używać tego systemu. Więc sprzedaż mija się z celem. Byłoby to mocno nieuczciwe i w takiej sytuacji ktoś mógłby Cię posądzić o sprzedaż towaru niezgodnego z umową (a w tym przypadku ewidentnie tak jest).

Poczytaj sobie wątki na temat takiego postepowania na forum specjalistycznym: Link
  • Poziom 31  
    Baju baj, to nie do końca tak. Zdarzyło się że nie mogłem zapisać mojego legalnego klucza, bo prawdopodobnie za dużo osób na nim "jechało". W helpdesku MS nie wiedzieli jaki mi pomóc. XP nie jest już wspierany, zawsze gdy słyszę "legalny" to dla mnie "komercyjny".

Trochę dziwne że ktoś nie miałby na chleb, ale na komercyjnego windowsa już tak...