Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostęp zdalny do mojego routera i do urządzeń do niego podpiętych z pracy

22 Kwi 2014 12:29 2451 5
  • Poziom 20  
    Dostęp zdalny do mojego routera i do urządzeń do niego podpiętych z pracy (dekoder sat, dysk sieciowy).

Witam. W temacie sieci komputerowych wiem tyle jak podpiąć przewody, nadać urzadzeniom IP, jak postawić most wi - fi. Potrzebuję jednak zdobyć trochę nowej wiedzy.

W moim przypadku są 2 lokalizacje w których mam internet - różni dostawcy, ale problem ten sam.

Nie mam pojęcia jak stworzyć sobie dostęp w pracy do zasobów mojej sieci wewnętrznej poprzez przeglądarkę. Chciałbym móc mieć podgląd do dysku sieciowego i komputerów w sieci w domu, do dekodera SAT (stream obrazu TV satelitarnej), wystawienie serwera OSCAM - multiroom między domem i mieszkaniem, bo 3 dni w tygodniu jestem w mieszkaniu a 4 w domu - na przemian, więc trochę do kitu przewozić ze sobą cały sprzęt.
    Będą to moje pierwsze kroki z takim zagadnieniem sieciowym, więc proszę o wyrozumiałość.

Słyszałem o tym, że potrzebuję zewnętrznego IP. W przypadku mieszkania - to już załatwiłem z operatorem (multimedia), ale wiem, że pomimo że mam zewnętrzne, to nie jest ono stałe - co jakiś dłuższy czas się niestety odświeża.
    Drugi operator w domu, jest lokalny - mój dobry znajomy, więc to załatwić nie problem.

Co mi jest potrzebne dalej? Jak skonfigurować router, żebym mógł np wejśc w ustawienia OSCAM w dekoderze linuxowym w domu czy mieszkaniu i go zdalnie odświeżyć?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnym rozwiązaniem byłby VPN.

Podaj jakie masz routery.

Można też kombinować z przekierowaniem portów, ale nie wszystko w ten sposób da się zrealizować (np. multiroom).
  • Poziom 33  
    Dostęp do zasobów komputera w pracy robiłem Teamviewerem - ale nie wiem czy na Twoje potrzeby to wystarczy...
  • Moderator - Sieci, Internet
    Przykładowy OpneVPN na Gargoyle - Link i Link
  • Poziom 20  
    Nie chodzi o dostęp do PC czy lapka, ale do dysku sieciowego podpiętego przez RJ45 i dostęp do ustawień serwera OSCAM na dekoderze z Linuxem.

JA w domu mam AP Air live WL(nie pamiętam numeru) i potem wpięty router D-link dir 300. Po drodze do domu mam: 2 mosty Wifi a przed nimi router brzegowy dostawcy.....

W mieszkaniu natomiast jest Modem Cisco od multimedii a za nim stoi jakiś chiński router no name - taki kupiłem za 45zł na czas remontu bo nie byłoby mi szkoda jakby sie uwalił w farbie czy spadł i pękła obudowa i tak mu się zostało, bo mam powazniejsze wydatki.

W pracy mam PC ale na linuxie bez możliwości instalacji czegokolwiek nawet update softu jest zablokowany), wiec w grę wchodzi dostęp przez przeglądarkę lub z poziomu jakiejś konsoli.

Generalnie obsługa OSCAM jest najwygodniejsza przez przeglądarkę.
  • Moderator - Sieci, Internet
    stolarek_1988 napisał:
    Nie chodzi o dostęp do PC czy lapka, ale do dysku sieciowego podpiętego przez RJ45 i dostęp do ustawień serwera OSCAM na dekoderze z Linuxem.

W poradnikach to tylko przykład. Korzystając z VPN-a masz dostęp do całej sieci.