Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X301a - Dziwne kolory na ekranie podłączonym przez VGA.

22 Kwi 2014 12:43 1578 5
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadam laptop Asus X301A (http://www.x-kom.pl/p/117946-notebook-laptop-13-3-asus-x301a-rx119v-i3-2350m-4gb-500-7hp64.html). Chciał bym go używać w pracy jako stacionarke i podłączyłem go dziś do monitora (IIYAMA ProLite E1900WS) i kolory są...zielone. Zmiana ustawień kolorów na monitorze nie za wiele daje. Myślałem że sam monitor jest popsuty ale podłączyłem go do innego lapka i działa.

301'ke podłączyłem do projektora i niestety to samo. Może to być wina sterów lub jakiś ustawień? Czy raczej gniazdo padło? Nie podejrzewam żeby była to grafika, inaczej na samym lapku też przecież coś by się działo.

I Ew. o ile nie uda się rozwiązać problemu, myślicie że da rade podłączyć to przez HDMI z przejściówką VGA>HDMI? (oczywiście hdmi po stronie lapka)
  • Poziom 24  
    Jeżeli jest uszkodzone gniazdo lub elektronika, to zmiana na przejściówkę VGA-HDMI nic ci nie da.
    Ps.
    podstawiłeś inny kabel VGA???
  • Poziom 10  
    Tak, tak jak wspominałem ten monitor na innym urządzeniu (ten sam kabel) działa dobrze. Ten sam laptop na projektorze (inny kabel) działa źle. Dlaczego miało by nie działać z HDMI jeżeli uszkodzony jest VGA w laptopie? Podpiął bym monitor przez HDMI w laptopie (więc w teorii działające gniazdo) kable od laptopa do przejściówki na VGA i tam dopiero kabel od monitora.
  • Poziom 24  
    Musiał byś sprawdzić czy wyjście HDMI w laptopie działa poprawnie na jakimś sprzęcie z wejściem HDMI.
    Jeżeli będzie działało to przejście z HDMI laptopa na VGA tez musi działać.
    Warunkiem jest ze wyjście HDMI laptopa działa poprawnie.
  • Poziom 10  
    W sumie da się zrobić, TV mam z hdmi muszę tylko lapka z pracy zabrać. Jak rozumiem diagnoza to zepsute gniazdo a nie np złe stery grafiki lub jakieś ustawienia ?:)
  • Poziom 24  
    Możesz zainstalować nowe sterowniki, aby to sprawdzić.