Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZDN: naprawa zegarków Galaxy Gear 2 i Gear Fit będzie kosztowna

lulek.g 22 Kwi 2014 14:03 4590 4
 • ZDN: naprawa zegarków Galaxy Gear 2 i Gear Fit będzie kosztowna Minął kolejny tydzień, od kiedy nowa generacja zegarków Samsunga ujrzała światło dzienne. Przy okazji na jaw wychodzą informacje dotyczące nie tylko obsługi urządzeń, ale również ich serwisowania. Chociaż same gadżety nie należą do najtańszych na rynku, to wygląda na to, że droga będzie również ich naprawa. Do tego stopnia, że w przypadku braku gwarancji i ewentualnej usterki, bardziej opłacalne może być kupno nowego urządzenia.

  Według raportu koreańskiego portalu ZDN, w którym inteligentne zegarki zostały porównane do relatywnie łatwych w naprawie smartfonów, serwisowanie zepsutego smartwatcha nie znajduje ekonomicznego uzasadnienia. Użytkownicy Galaxy Gear 2 i Gear Fit, chcący przekazać swoje urządzenia do naprawy, muszą ponieść koszty w wysokości odpowiednio 240 i 170 dolarów.

  Wśród podanych przyczyn, dla których proces naprawy zegarków jest tak problematyczny podaje się głównie dość trudno dostępne części zamienne oraz samą konstrukcję urządzeń, co było widoczne m.in. po rozłożeniu ich na części pierwsze przez zespół z serwisu iFixit. Poszczególne komponenty zostały fabrycznie przylutowane do płyty głównej, a sam ekran - przylepiony do obudowy, co dodatkowo utrudnia czynności naprawcze, grozi bowiem uszkodzeniem sprzętu już przy próbie otwarcia urządzenia. W konsekwencji bardziej opłacalne wydaje się nabycie nowego egzemplarza.


  Źródło: Link

 • #2 22 Kwi 2014 14:51
  seba_x
  Poziom 31  

  Bo takich rzeczy nie naprawia się a wymienia - proste !

 • #3 22 Kwi 2014 19:16
  mistrz173
  Poziom 12  

  Witamy w świecie kapitalizmu. Tutaj się nie naprawia i się nie dorabia. Tutaj kupuje się NOWE.

 • #4 23 Kwi 2014 11:13
  Snikers
  Poziom 24  

  Bez przesady, w klejonych oledach też się nie dało wymienić samej szybki.

 • #5 24 Kwi 2014 07:50
  jacknn

  Poziom 21  

  Bawiłem się wczoraj tym gadżetem i muszę przyznać, że to bzdurna i nieuzasadniona ekonomicznie zabawka, a sprawdzić która godzina w pełnym słońcu graniczy z cudem. Tragedia, beznadzieja i wyrzucanie pieniędzy w błoto.