Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KYOCERA FS-C2126MFP - Komunikat Adding toner...

22 Kwi 2014 14:21 3876 11
  • Poziom 22  
    Witam, jak w temacie kyocera przez ok. 0,5 minuty po włączeniu dokręca toner, następnie komunikat "Add toner (M)" i czeka. Tonery nowe, oryginalne, wywoływaczka magenty i zespół bębna wymienione. Podobno pojawiła się jakaś modyfikacja odnośnie problemu.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

musisz wszystko zdemontowac, znaczy sie rozebrac, po kolei:

- tasma transferowa
    - dewelopery
    - bebny

pokrecic wszystkim i ponownie zlozyc.

Taki myk :)
  • Poziom 18  
    Witam,

Czy nowy toner jest oryginalny? Wygląda na to, że nie widzi poziomu nowego toneru. Proponowałbym ze starego toneru odkleić chip - taki jakby kawałek czarnej taśmy, 2x2cm. Wtedy drukarka rozpozna go jako nieoryginalny i powinna zacząć działać. Jeśli to nie pomoże proponuję sprawdzić wszystkie czujniki i styki przy tonerze i wywoływaczkach.
  • Poziom 15  
    Witam mam taki problem: przy przebiegu 40 k zaczęły się problemy z czajnikiem otwarcia tylnych drzwi... po serwisie przez pierwsze kilka dni było ok ale po tygodniu kolory się rozjechały wygląda jakby C i Y łączyły sie ? kolejność deweloperów jest dobra. Jeśli pomylił bym kolejność bębnów to możliwe żeby tak się działo ? efekt utrzymuje się i nie poprawia sie nawet po 100 kopiach. Ogólnie są też problemy z pokryciem i ostatnio pojawia sie Add toner (M) a tonery sa nowe... wcześniej miałem ADD toner (K) ale coś poruszałem i przeszło.Deweloper z niej działa w innej maszynie wiec można go wykluczyć. poza tym producent podaje jego żywotność na 300 k ?!
  • Poziom 24  
    Kyocera wypuściła kit modyfikacyjny do tej maszyny, rozwiązuje m.in. problemy z czujnikiem tylnej/górnej pokrywy, zazębianiem tonerów, zacięciami 501. Kit dostępny w autoryzowanych serwisach Kyocery. Trzeba praktycznie rozebrać całe urządzenie aby go wymienić.
  • Poziom 15  
    Kolego znasz może PK do tego KITu ?
  • Poziom 24  
    tak na szybko, części do wymiany:
    KYOCERA FS-C2126MFP - Komunikat Adding toner...

+oczywiście nowy firmware

pozdrawiam
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

tego kitu juz nie robia.....trzeba zamawiac pojedynczo czesci.
  • Poziom 15  
    Nie robią ? Ja niedawno zamówiłem taki KIT i problemów nie było ale możliwe ze stare zapasy
  • Specjalista KYOCERA
    Tak, juz nie robia....ale moziwe ze ktos ma jeszcze stare zapasy
  • Poziom 15  
    BTW to jakie przebiegi owych 2126 widywaliście ? Ja miałem takie 80-100 k robiące juz "cuda" przez brak poprawnej kalibracji... Strasznie nieudany model
  • Poziom 27  
    Jak ktoś na nich mało drukuje to i przy 20k potrafią się sknocić.