Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WSK 125 - Świeca ciągle zalewa się olejem.

22 Apr 2014 15:13 2646 6
  • Level 11  
    Witam. Posiadam motor wsk 125 i mam jeden problem. Więc, Gdy dwa dni temu normalnie sobie jeździłem motor nagle zgasł. Potem próbowałem go zapalić ale się nie udało. Sprawdziłem świecę i zobaczyłem że cała jest zalana olejem. Przeczyściłem ją i udało się zapalić, ale po 10 sekundach znowu zgasł a świeca znowu była zalana olejem. Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego tak się dzieje? Jeszcze 2 dni temu normalnie pięknie chodził a teraz to nawet przejechać 2 metrów się nieda :(.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Pozdrawiam.[/td]
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Witam
    Sprawdź simering na wale od strony sprzęgła ,może być że tędy zasysany jest olej do skrzyni korbowej.
  • Level 11  
    Na świecy jest zwykły olej. Paliwem nie jest zalana. A po przeczyszczeniu świecy iskra jest o wiele słabsza niż 2 dni temu. Prawie nie widoczna.
  • Level 39  
    Jeżeli jest ślad że to czysty olej ,to może być jak piszę,słaba iskra może być od świecy ,lecz nie koniecznie.W pierwszej kolejności uporaj się z tym pojawiającym olejem.Sprawdź iskrę na innej świecy,gdyż stara może być zarzucona olejem.
  • Level 30  
    jasiek1122 wrote:
    Spróbuj ustwić zapłon, według wskazań przemek15244

A przestań z takimi poradami . Co on tam doradził ? Ustawić przerwę sam nie pamięta na jaką i przestawiać zapłonem w prawo i lewo na pałę aż niechcący trafisz ? Do dupy takie ustawianie .
  • Level 11  
    Dziękuje za wszystkie rady ale problem rozwiązałem. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam ;)