Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fax Panasonic KX-FT67 komunikat- NAGRZEWANIE

11 Kwi 2005 17:40 2850 9
  • Poziom 12  
    Po włączeniu pojawia się komunikat- NAGRZEWANIE,papier przesuwa się ok 0,5 cm. Komunikat znika,po chwili ponownie sie pojawia i cały cykl się powtarza.Słychać jakis przekaźnik.Napięcia z zasilacza 5 i 24V poprawne i nie zanikają.Może to coś typowego?
  • Poziom 20  
    Witam, na początku wszystkie elektrolity do wymiany w zasilaczu. Potem zobaczymy co dalej.....
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Skutki mody na wymianę kondensatorów czasem walą z nóg. Odnoszę wrażenie, że to lekarstwo na każdą usterkę - cudowne panaceum.
    +5 i +24 jak piszesz są w normie więc po co miałaby być ta wymiana?
  • Poziom 12  
    Witam.
    Przeczyść nagrzewacz, najlepiej jakimś kontaktem lub podobnym preparatem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Po pierwsze to nie skutki mody, tylko skutki jakie niesie za sobą wysychanie elektrolitu. To, że są napięcia to o niczym jeszcze nie świadczy. Pomiar miernikiem nie jest do końca pomiarem pewnym. Daje on jakieś odniesienie to fakt - ale podłącz sobie oscyloskop a zobaczysz jak wygląda przebieg napięcia.

Po drugie to w większości przypadków dziwne zachowania faksu zaraz po włączeniu wynika właśnie z niewydaleniem zasilacza. Jeżeli są w nim jeszcze elka na 85 stopni to już pewne jest że problem tkwi po stronie kondensatorów. Dlatego na początku wymieniłbym elektrolity (może oprócz tego największego po stronie pierwotnej) i - nawet jeżeli miałaby być to tylko profilaktyka - przez parę latek nie powinno być problemów z zasilaczem. Pozdrawiam
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Witam
    netcomers nie chciałem Cię urazić. Bez włączonego oscyloskopu nie zabieram się do takich robót. To jedyny sposób na ustalenie, czy kondensator wysechł, czy jeszcze nie. Przeciwny jestem dalej ślepej wymianie wszystkich kondensatorów. To poterafi każdy. Po zapoznaniu się z układem można wytypować elementy istotne dla obserwowanych objawów i na tym polega finezja naprawy.

Dodano po 1 [minuty]:

A wracając do tematu postu - to może zacząć od obserwacji sygnału zerowania procesora?
  • Poziom 21  
    na początek "zresetuj" sobie plyte cyfrową , jak to zrobisz -wybór należy do ciebie..... pomaga w 99% jeśli nie pomoże to zapoznaj sie z mechaniką ... a konkretnie z tym co w niej jest "niemechaniczne"... a tak w ogóle to było z tysiąc razy na tym forum... pozdrawiam Paweł
  • Poziom 12  
    Witam.Dzięki za sugestie.Pomógł RESET.Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Mógłby ktoś napisać jak wykonać reset bo mam taki sam problem
  • Poziom 33  
    szta napisał:
    Mógłby ktoś napisać jak wykonać reset bo mam taki sam problem
    w wyszukiwarce wpisz " panasonic nagrzewanie " trochę wysiłku nikomu nie zaszkodziło .... :)