Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór amplituner+głosniki

piotrek_84 22 Kwi 2014 20:02 2271 23
  • #1 22 Kwi 2014 20:02
    piotrek_84
    Poziom 8  

Witam wszystkich, zacznę od tego, że to mój pierwszy post więc za wszelkie błędy i pomyłki z góry przepraszam :)
    Piszę ponieważ chce się was doradzić odnośnie kupna amplitunera i głośników. Mam pokój o wymiarach 5,5 x 3,5 . Proporcje słuchania to filmy 60% i muzyka 40%. Co do muzyki to słucham rock, pop, ogólnie wszystko po trochu oprócz klasyki. No i najważniejsze, chce na to przeznaczyć ok 3-3,5 tys. Ogólnie czym więcej o tym czytam tym bardziej mam namieszane w głowie :) i tym bardziej rosną moje oczekiwania ale budżet mam ograniczony. Na początku chciałem kupić plastiki ale z czasem z tego zrezygnowałem. Nie jestem audiofilem więc nie mam szczególnych wymagań ale chciałbym dobrze wypełnić przestrzeń mojego pokoju dźwiękiem. Mam na oku kilka amplitunerów i chciałbym żebyście mi jakoś doradzili który z nich ewentualnie by się nadał :

1. Onkyo TX-NR525
    2. Pioneer VSX-423-K lub Pioneer VSX-528-K
    3. Yamaha RX-V475

kolumny

1. Taga Harmony TAV-606 v.3
    2. STX KD-200 n 5.1
    3. Jamo S 428 HCS 3
    4. Magnat Monitor Supreme SET 800

Może być to zestaw 5.0 lub 5.1 ponieważ sub zawsze w przyszłości można dokupić. Oprócz tego jeszcze jakiegoś blu-ray chciałbym sobie do tego dorzucić ale gównie interesują mnie wasze rady odnośnie amplitunera i głośników

0 23
  • #2 23 Kwi 2014 16:55
    piotrek_84
    Poziom 8  

A może coś z linii Harman-Kardon od modelu AVR 151 do 170 ewentualnie 171 ale to już spore nagięcie mojego budżetu?? jak sądzicie panowie??

0
  • #3 23 Kwi 2014 21:03
    Pablo1964
    Moderator

Harman sprawdzi się nieco lepiej w muzyce. Kolumn powinieneś sam posłuchać - ich ocena zawsze jest subiektywna. Zacząłbym chyba od poz.1.

0
  • #4 23 Kwi 2014 23:05
    7-up
    Poziom 11  

Przy tym pomieszczeniu które masz to Harman ale AVR161 już z automatyczną kalibracją i mikrofonem, kolumny JBL LOFT, w tym budżecie stać Cię na zestaw 5,0. Smukłe, po dwa basowe na kolumnę, dynamiczne w muzyce i rewelacja w kinie.

0
  • #5 24 Kwi 2014 10:17
    RADUL
    Poziom 21  

Loft to bardzo kiepskie kolumny - nie wiem czemu nikt jeszcze nie zaproponował tonsilowskich Premium na GDN13/50/9 - za kolumny innego producenta na podobnej klasy przetwornikach trzeba zapłacić co najmniej dwa razy więcej.

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    Pozamerytoryczną część postu usunąłem.

0
  • #6 24 Kwi 2014 12:15
    piotrek_84
    Poziom 8  

Pablo1964 tez jestem raczej za HK,jestem do niego najbardziej przekonany, tylko który model :), w muzyce się sprawdzi a jak w kinie?

Czemu model 161 a nie np 165? jest jeszcze model 170 i z tego co widziałem jest tańszy, jaka jest między nimi różnica?

Jeśli nie JBL Loft to może ES PACK??
    eh normalnie z kolumnami jest jeszcze większy problem

0
  • #7 24 Kwi 2014 13:01
    RADUL
    Poziom 21  

Daruj sobie kolumny Jbla - przejrzyj ofertę Tonsilu (serie: Premium, Siesta, Maestro, Pulse) , STXa (serie: FX, MX i FS), Tagi (serie Harmony Platinum), Magnata (serie Quantum i Vector), Heco (Metas).

0
  • #8 24 Kwi 2014 18:05
    Pablo1964
    Moderator

A ja proponuję - postaraj się posłuchać jak najwięcej interesujących Cię modeli. I kupić ten, którego brzmienie Ci najbardziej odpowiada.

0
  • #9 24 Kwi 2014 19:09
    piotrek_84
    Poziom 8  

Ale masz na myśli kolumny czy amplituner? :)
    Który z tych modeli: HK 161, 170 czy 171 ?? byłby w miarę najlepszy do pogodzenia muzyki i filmu (proporcje są odwrotne niż na początku podałem, teraz to zauważyłem :) ) i czy któryś z nich byłby dobrą konkurencja dla tych co podałem na początku, ewentualnie ich odpowiedników modelowo wyższych. Chciałbym jakoś sobie konkretnie wybrać 2.. max 3 modele żeby potem w sklepie bliżej im się przyjżeć. Przeglądając cały czas to forum oraz inne mam coraz więcej dylematów :(
    ponieważ jak każdy kupujący chciałbym pogodzić ze sobą jak najwięcej rzeczy tzn jakość, cenę i design, dla mnie to będzie spory zakup więc nie chcialł bym się zawieść.

0
  • #10 24 Kwi 2014 19:40
    Pablo1964
    Moderator

piotrek_84 napisał:
    Ale masz na myśli kolumny czy amplituner?

Na pewno kolumny. W miarę możliwości warto także posłuchać wybranych kolumn z kilkoma amplitunerami.
    piotrek_84 napisał:
    czy któryś z nich byłby dobrą konkurencja dla tych co podałem na początku
    Zdecydowanie tak, każdy z tych H/K w muzyce powinien zabrzmieć nieco lepiej.
    piotrek_84 napisał:
    Który z tych modeli: HK 161, 170 czy 171 ?? byłby w miarę najlepszy do pogodzenia muzyki i filmu (proporcje są odwrotne niż na początku podałem, teraz to zauważyłem)

Przy przewadze muzyki sięgnąłbym po wyższą serię H/K, choćby z drugiej ręki. Niedawno można było kupić w bardzo dobrej cenie AVR 460, warto się porozglądać. Nie sądzę natomiast, żebyś usłyszał różnicę pomiędzy różnymi modelami serii 1xx. One różnią się bardziej funkcjonalnością niż jakością brzmienia.

0
  • #11 24 Kwi 2014 20:23
    piotrek_84
    Poziom 8  

Pozostanę chyba przy tych modelach. Tamten jest starszy i ciężko dostępny, a mój budżet tez jest ograniczony. Nawet model 171 już naciągnął bym mnie na większe wydatki, a chcę tez kupić w miarę zadowalające kolumny, więc pozostaje 161 lub 170, myślę że jak dla mnie to wystarczy, jak będę miał okazję to zerknę tez na Onkyo ew. Denona w tym przedziale cenowym

0
  • #13 24 Kwi 2014 20:53
    piotrek_84
    Poziom 8  

Wiem, czytałem to, gdyby chodziło tylko o muzykę to mój wybór byłby troszkę inny ale chce też oglądać filmy

0
  • #14 24 Kwi 2014 21:12
    Pablo1964
    Moderator

Mniejszym kompromisem będzie słuchanie filmu na dobrym stereo niż muzyki na kinie z niskiej półki. Gdy będziesz słuchał amplitunera przed zakupem, posłuchaj dla porównania np. HK3490.

0
  • #15 24 Kwi 2014 23:10
    7-up
    Poziom 11  

Tak jak pisze Pablo1964 najlepiej posłuchać, pamiętaj o wybraniu podobnego pomieszczenia odsłuchowego do tego jakim dysponujesz w domu. Słuchałem w sklepie przed zakupem Monitor Audio RX6 salka odsłuchowa była malutka, wszytko było cacy i pod dostatkiem ale niestety brak basu poraził mnie dopiero w mieszkaniu :(

0
  • #16 26 Kwi 2014 20:41
    piotrek_84
    Poziom 8  

Tak wiem, na pewno przed kupnem odsłucham to co chce kupić :)
    Od poniedziałku zaczynam , ale Panowie, codziennie czytam opinie , testy, analizuję no i czym więcej to robię tym więcej wiem że mało wiem ...

Co do kupowania z drugiej ręki to trochę się tego boję, jakby to było pewne źródło to pewnie bym to rozważył

A co powiecie na te modele : ONKYO TX-NR626 / 616 vs PIONEER VSX-923 ????

0
  • #17 26 Kwi 2014 23:47
    Pablo1964
    Moderator

piotrek_84 napisał:
    A co powiecie na te modele : ONKYO TX-NR626 / 616 vs PIONEER VSX-923 ????
    Oba sprawdzą się w kinie. W muzyce - w zależności od oczekiwań słuchacza.

0
  • #18 27 Kwi 2014 22:42
    7-up
    Poziom 11  

Pablo kilka postów wcześniej dobrze Ci doradzał posłuchać jeszcze HK, cenowe odpowiedniki to AVR161/171/270 w kinie też się sprawdzą ale zabrzmią w/g mnie cieplejszym brzmieniem w stereo, postaraj się także posłuchać.

0
  • #19 28 Kwi 2014 19:50
    piotrek_84
    Poziom 8  

Witam ponownie, byłem na małym odsłuchu, pierwszym ale nie ostatnim :)
    Wstępnie słuchałem na amplitunerze ONKYO TX NR 626, wybrałem dwa modele : TAGA 606 SE i AUDIO PRO AVANTO i te drugie zdecydowanie lepiej wypadły, fajny basik, który nie męczył ucha no i górne partie tez zdecydowanie lepiej brzmiały (wg mnie laika :) ) a do tego bardzo fajny wygląd na żywo, z tego co czytam to firma mało znana ale kto ma to chwali. co o nich sądzicie???
    Całość mam okazje kupić za 4 tys co wydaję się dość atrakcyjną ceną.
    Co do HK to pan mi odradzał te modele, ale polecał wyższe jak Pablo1964 wcześniej wspominał, no ale to już za wysokie progi dla mnie cenowo, 4tys to juz i tak spore nagięcie.
    Następnym razem jak będę mieć więcej czasu to posłucham jeszcze HK z amplitunera i wzmacniacza stereo dla porównania.
    Miałem też okazję posłuchać JAMO S 428 ale to już nie było to..

0
  • #20 28 Kwi 2014 22:31
    7-up
    Poziom 11  

Audio Pro mało znana? Proszę Cię, znana na całym świecie i z dużymi osiągnięciami np w subach. Porównanie z 3 razy tańszymi kolumnami trochę bez sensu, Avanto zjadają je dosłownie brzmieniem i wykonaniem. Gdzie udało Ci się posłuchać sprzętu?

0
  • #21 30 Kwi 2014 20:25
    piotrek_84
    Poziom 8  

No to może nie mało znana ale mało rozpowszechniona, a słuchałem ich w salonie ;) i podobały mi się, porównywałem te co były, przyznam że z początku byłem nastawiony na Tagę no ale posłuchałem lepszych

W piątek jadę na dalsze łowy i chyba podejmę męska decyzje :)
    Zastanawiam się jeszcze nad yamaha seria 7.. no ale sam nie wiem, każdy z tych amplitunerów co jestem/byłem zainteresowany ma swoich zwolenników i przeciwników, co do głośników to posłucham te co będą w salonie i w moim przedziale cenowym

0
  • #22 01 Maj 2014 22:34
    7-up
    Poziom 11  

Posprawdzaj jak najwięcej, jak się już okazało, słoń na ucho Ci nie nadepnął :) może być "jasna" Yamaha RXV-775, "analogowy" Harman AVR270, "lekko konturowy" Denon X2000 lub "chłodniejsze" Onkyo TX-NR636.

0
  • #23 10 Maj 2014 13:55
    piotrek_84
    Poziom 8  

Witam Panowie ponownie, zdecydowałem się i kupiłem Onkyo TX NR626 i kolumny Audio Pro Avanto. Na ostatniej prostej odrzuciłem ampli Yamahy. Z głośników testowałem też Heco Victa (chciałem Metas ale nie było) i JBL 90 i jeszcze kilka. Heco nawet mi się podobały ale jakością wykonania nie grzeszyły za to JBL to za duże szafy jak do mojego pokoju ale dopiero się o tym przekonałem jak je zobaczyłem. A co mnie przekonało do Audio Pro... design i jakość brzmienia jak za te pieniądze. Oczywiście w miarę odsłuchu coraz lepszego sprzętu mój apetyt rósł i rósł ale trzeba było zejść na ziemię bo mój max budżet który zakładałem na początku ostatecznie i tak został przekroczony o 1 tys. licząc cały komplet wraz z kablami na których nie oszczędzałem ale też nie przesadzałem. Na razie jestem zadowolony i myślę że tak zostanie, jednakże cieszę się że nie kupiłem jakiegoś plastikowego szajsu.
    Za wszelkie rady dziękuje i kłaniam się nisko :)

0
  • #24 10 Maj 2014 14:08
    Pablo1964
    Moderator

Życzę zadowolenia z udanego zakupu :-)

0