Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP 165C - Ciągłe czyszczenie i białe wydruki. Co zrobic?

Cadee 22 Kwi 2014 20:08 1629 1
  • #1 22 Kwi 2014 20:08
    Cadee
    Poziom 2  

Witam,uprzedzam,ze przejrzałem wszystkie posty które mogłyby dotyczyć mojego problemu.

Mam duży problem z drukarką.

Problemy zaczęły sie od wydruków "białych kartek" pojechałem i wymieniłem wszystkie tusze ale to nie rozwiązało problemu.

Chcąc cokolwiek wydrukować drukarka po "przyjęciu danych" rozpoczyna czyszczenie po około 2-3 "próbach" wyczyszczenia wyskakuje komunikat cyt. " Nie można Czyś. 35 Zajrzyj do podręcznika użytkownika w rozdziale usuwanie błędów"
    W tym podręczniczku nie ma nic ciekawego a przynajmniej nie ma rozwiązania na moj problem. Osobiscie nie znam sie na tym - troche poszukałem - głowica padła? Nie mam pojęcia.

Próbowałem wykonać opcje - Czyszczenie "Wszystko" z opcji Ink Management ale zero rezultatów
    Bawiłem sie również w "resetowanie" tego błedu z poradników na youtubie ale równiez zero rezultatów.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc,moi rodzice bardzo potrzebują sprawej drukarki więc mam troche nóż na gardle

0 1
  • #2 24 Kwi 2014 14:06
    Dzida
    Poziom 16  

Jeżeli dobrze patrzę, to według instrukcji serwisowej jest to błąd przesuwania się karetki. "Wyrwij" wtyczkę zasilania podczas przesuwania się karetki odcinając prąd, aby można było ją przesuwać ręcznie. Podnieś pokrywę, sprawdź dokładnie świecąc latarką do wnętrza czy nie ma czegoś co blokuje przesuw. Potem sprawdź pasek encodera, czy nie jest uszkodzony. Jeżeli te kroki nie pomogą, to pozostają uszkodzenia elektroniki lub głowicy.

0