Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5551 - Nie mogę uruchomić laptopa po instalacji Ubuntu 14.04

shabath 22 Kwi 2014 21:10 1080 2
  • #1 22 Kwi 2014 21:10
    shabath
    Poziom 1  

Hej , zainstalowałem dzisiaj na laptopie Acer Aspire 5551 series system Linux Ubuntu 14.04 Zainstalowałem go z pliku iso . Instalacja przebiegła pomyślnie . Podczas uruchamianiai nowego systemu wyskoczył błąd ( którego treści nie pamiętam ... ) ,który informował ,że brakuje jakiśch plików . Można było ignorować , ominąć i włączyć sterowanie manualne . Po wybraniu dwóch pierwszych opcji wyskakiwała konsola w której należało wpisać login i hasło. Po wpisaniu wyskakiwała wiadomość typu " witamy w systemie ubuntu " (wszysto cały czas w konsolli ) i parę informacji dotyczących rozpowszechniania systemu itp . Dalej nic nie dało się zrobić , bo cały czas włączona była konsola , więc wyłaczalem system . W końcu włączyłem sterowanie manualne i był tam żółty podkreślnik i już całkiem nie dało się wyłączyć laptopa , trzeba było wyjąć baterię . Wtedy gdy próbowałem go uruchomić włączał się ale nie wyświetlał obrazu . Odczekałem chwilę i wszystko było ok więc dla pewności wybrałem Windows 7 , stwierdziłem ,że wszystko gra i biorę sie za naprawianie Ubuntu . Wyłączyłem system i ta sama sytuacja - komputer działa ale nie wyświetla obrazu , nie da się go również wyłączyć guzikiem uruchamiania . Co mam zrobić ? Nie jestem zbyt doświadczony jeśli chodzi o pracę w konsolach itd . Może jakiś plik ratunkowy ??

0 2
  • #2 22 Kwi 2014 23:08
    jowyma
    Poziom 22  

Wyjmowanie baterii to nie jest najlepszy sposób na wyłączanie komputera. Wciska się przycisk włączania laptopa i trzyma tak długo wciśnięty, aż urządzenie się wyłączy.
    Proszę sprawdzić czy laptop wystartuje po wyciągnięciu dysku twardego.

0
  • #3 23 Kwi 2014 06:10
    lisek
    Spec od monitorów

Poczytaj na forach Linux"a (Ubuntu) .

Jak powiadaja ta wer. 14.04 nie bardzo jest skora to pracy z Acerami./* innymi też
    Spróbuj z wer. 12.10 lub 12.04
    Polecaja też aby drivery grafiki wziąść z of. strony AMD
    - dobre dla tej karty z wer. ubuntu 10.10
    Link

Cytat:
    Aspire 5551G
    processor AMD Phenom II X4 Mobile Proccesor N930
    grafic: ATI Mobility Radeon HD 5650

0