Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi Galant 2,5 v6 - Zamulony silnik

Pogromca 22 Apr 2014 23:53 1779 1
    Pogromca
    Level 15  
    Problem dotyczy zamulonego silnika od ponad roku 2,5 v6 z LPG zmagam się z tym problemem . Objawy standardowe wolno się rozpędza zwłaszcza na 2 biegu 3 biegu , zaobserwowałem zapalającą się niekiedy żółtą kontrolkę silnika . Świece wymienione na Irydium Tough DENSO vk20y 5620 niestety wymiana ich wraz z uszczelkami pod zaworami i świecami i kolektorem nie pomógł . Wymieniłem olej na volvoline max live 10w40 z filtrem oleju i powietrza przed wlaniem nowego oleju zalany był płukanką motula aby oczyścić silnik , wyczyszczona przepustnica , silniczek krokowy . Odłączałem sondy lambda by stwierdzić czy tam jest wina lecz niestety zero poprawy , dodatkowe objawy szarpanie silnika przy puszczeniu gazu . Na zimnym silniku czasem słychać na 6 cylindrze pod kolektorem popychacz przy ponownym odpaleniu silnika stuk ustaje , płukankę olejową wlałem by oczyścić silnik z dziwnego czarnego nagaru na 6 cylindrze . Objawy występują na Bp i Lpg , autko posiada fabryczny katalizator spalin . Nie podpinałem go pod komputer z braku oprogramowania u mechaników do tego silnika . Proszę o pomoc bo nie mam już dalej pomysłu .
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    andrzej lukaszewicz
    Level 39  
    Pogromca wrote:
    Nie podpinałem go pod komputer z braku oprogramowania u mechaników do tego silnika . Proszę o pomoc bo nie mam już dalej pomysłu .

Zamiast wymieniac na pałę podjedź kilkadziesiąt km do fachowców i dowiedz się co mu jest.
    Na forum mitsubishi dadza Ci konkretny namiar. Ja znam człowieka kompetentnego ( i ze sprzętem), ale w moich stronach.