Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 37LG3000 - Brak podświetlenia - inwerter czy świetlówka?

kaytec 23 Apr 2014 01:46 3939 5
    kaytec
    Level 20  
    Witam. Telewizor nie włącza się. Trzykrotnie miga dioda standy-by i raz na ruski miesiąc tv się uruchomi, wtedy wszystko działa dobrze.

Po rozebraniu i sprawdzeniu stwierdzam:
    -napięcia na zasilaczu 24V i 5V są przez cały czas od włączenia do wyłączenia
    -niebieska dioda led na inwerterze 6632L-0493A (układ sterujący to BD9897FS) zapala się na 2 sekundy po czym powoli gaśnie.
    -tranzystory FDB8447L - wszystkie parametry takie same, bez zwarć itp.
    -kondensatory wizualnie OK

Pytanie jest następujące: Co jeszcze można sprawdzić w inwerterze? Czy przy takich objawach, to inwerter, czy podświetlenie matrycy?

Pozdrawiam.
    LG 37LG3000 - Brak podświetlenia - inwerter czy świetlówka?LG 37LG3000 - Brak podświetlenia - inwerter czy świetlówka?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    emeryt2
    Level 42  
    Jeszcze trafka , a później świetlówki. W ogóle , to sprawdzałeś czy na matrycy jest obraz? , masz fonię?
    kaytec
    Level 20  
    Podłączyłem dzisiaj wszystko żeby sprawdzić czy mam obraz i fonię, i tv działa uruchamia się bez problemu za każdym razem.
    Gdy nie mogłem go uruchomić, świeciła się tylko czerwona dioda (trzy mignięcia). Przy poprawnej pracy po chwili dioda "stand-by" świeci się na niebiesko.

Odpuszczam inwerter, bo działa i wygląda wszystko ok. Po rozłączałem tylko wszystkie kostki i podłączyłem na nowo, być może gdzieś był brak styku.
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Na brak styku w kostkach to nie licz. Dlaczego na starcie podejrzewałeś inwerter? Takie objawy to najczęściej zasilacz, popraw zimne luty, jak również płytę AV (stabilizatory napięcia). Podaj oznaczenie PSU. W zasilaczach LG używanych w tym modelu również stosowano modyfikację polegającą na usunięciu trzech elementów z płyty.
    mirex
    Level 43  
    zbyszekskibinski wrote:
    W zasilaczach LG używanych w tym modelu również stosowano modyfikację polegającą na usunięciu trzech elementów z płyty.

Chyba wymyśloną przez amatorów nie potrafiących naprawić. ;)

Konkrety albo nic! Model zasilacza, opis owych "niepotrzebnych" elementów!
    damba1
    Level 1  
    Mam do ciebie prosbe. Czy udalo ti sie uruchomit ten TV. Prosze, napisz. Dziekuje.