Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LG3000 - Brak podświetlenia - inwerter czy świetlówka?

23 Kwi 2014 01:46 3351 5
  • Poziom 20  
    Witam. Telewizor nie włącza się. Trzykrotnie miga dioda standy-by i raz na ruski miesiąc tv się uruchomi, wtedy wszystko działa dobrze.

Po rozebraniu i sprawdzeniu stwierdzam:
    -napięcia na zasilaczu 24V i 5V są przez cały czas od włączenia do wyłączenia
    -niebieska dioda led na inwerterze 6632L-0493A (układ sterujący to BD9897FS) zapala się na 2 sekundy po czym powoli gaśnie.
    -tranzystory FDB8447L - wszystkie parametry takie same, bez zwarć itp.
    -kondensatory wizualnie OK

Pytanie jest następujące: Co jeszcze można sprawdzić w inwerterze? Czy przy takich objawach, to inwerter, czy podświetlenie matrycy?

Pozdrawiam.
    LG 37LG3000 - Brak podświetlenia - inwerter czy świetlówka?LG 37LG3000 - Brak podświetlenia - inwerter czy świetlówka?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Jeszcze trafka , a później świetlówki. W ogóle , to sprawdzałeś czy na matrycy jest obraz? , masz fonię?
  • Poziom 20  
    Podłączyłem dzisiaj wszystko żeby sprawdzić czy mam obraz i fonię, i tv działa uruchamia się bez problemu za każdym razem.
    Gdy nie mogłem go uruchomić, świeciła się tylko czerwona dioda (trzy mignięcia). Przy poprawnej pracy po chwili dioda "stand-by" świeci się na niebiesko.

Odpuszczam inwerter, bo działa i wygląda wszystko ok. Po rozłączałem tylko wszystkie kostki i podłączyłem na nowo, być może gdzieś był brak styku.
  • Poziom 33  
    Na brak styku w kostkach to nie licz. Dlaczego na starcie podejrzewałeś inwerter? Takie objawy to najczęściej zasilacz, popraw zimne luty, jak również płytę AV (stabilizatory napięcia). Podaj oznaczenie PSU. W zasilaczach LG używanych w tym modelu również stosowano modyfikację polegającą na usunięciu trzech elementów z płyty.
  • Poziom 43  
    zbyszekskibinski napisał:
    W zasilaczach LG używanych w tym modelu również stosowano modyfikację polegającą na usunięciu trzech elementów z płyty.

Chyba wymyśloną przez amatorów nie potrafiących naprawić. ;)

Konkrety albo nic! Model zasilacza, opis owych "niepotrzebnych" elementów!
  • Poziom 1  
    Mam do ciebie prosbe. Czy udalo ti sie uruchomit ten TV. Prosze, napisz. Dziekuje.