Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes/w210/kombi - Prawa szyba z przodu nie działa/wycieraczka nie działa

monekx 23 Apr 2014 10:32 2727 2
 • #1
  monekx
  Level 14  
  Witam. Mam problem z tym samochodem, rok 97' 2,9L diesel. Po pierwsze nie działa otwieranie prawej szyby z przodu. Prąd nie pojawia się przy silniczku wiec usterka występuje gdzieś w sterowniku. Przełącznik koło manetki zmiany biegów sprawdziłem i działa prawidłowo. Rozebrałem też próg prawy i doszedłem do złączki, gdzie kable zmieniają kolor na jasny zielony z białym paskiem i czarny z białym paskiem. Kable biegną dalej za schowek, pionowo do góry i tam tapicerka mnie pokonała :) Wie ktoś może gdzie szukać usterki ?

  Druga sprawa to po moim śledztwie przestała działać przednia wycieraczka. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, poodpinałem wszystkie kable na prawym i lewym podszybiu. Oczywiście wszystko pospinałem tak jak być powinno. Do tego zlokalizowałem śniedź pod tylna kanapą, na sterowniku od centralnego zamka po lewej stronie są dwa wtyki na zapinane na plastikową wajchę. Wątpię jednak ze one są odpowiedzialne za sterowanie wycieraczką lub szybą. Została też odpięta bateria na 2 minuty. Zauważyłem też, że po włączeniu wycieraczek tykają przekaźniki w pierwszym module od szyby na prawym podszybiu. Brakuje też męskiego pinu nr 35 w wtyczce do tego modułu, przy czym w module taki pin wystaje. Nie wiem jednak czy ten pin był czy został wypchnięty podczas zakładania wtyczki. Ciężko sprawdzić czy wypadł bo wtyczką nie da się manewrować a pin jest na samym dole nr modułu 2108203826 firmy Temic

  Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o tym proszę o poradę.

  Z wycieraczka się uporałem, powodem była niedopięta kostka do modułu komfortu. Odpowiada ona za wycieraczki i zapina się ja podnosząc przed włożeniem siwy plastik na tej kostce.

  W sprawie szyby to będzie chyba przekaźnik w tym module, bo są 4 czarne przekaźniki kolo siebie wiec wnioskuje że 1 na 1 szybę.
  Wie ktoś może jakie parametry mają te przekaźniki ? tzn jakim napięciem są sterowane 5v ?
 • #2
  salowy
  Level 11  
  Sprawdź włączniki czy wychodzi sterowanie z nich.
 • #3
  monekx
  Level 14  
  Przełączniki sprawdziłem jedynie czy przepuszczają. Moduł komfortu wymieniłem na używany lecz ani wycieraczka ani szyba nie działają. Niestety nie mam na razie dostępu do samochodu.