Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie zegarów pod zapłon

23 Kwi 2014 13:53 1242 5
  • Poziom 6  
    Witam jestem posiadaczem golfa III z 92 roku. Mam problem z podświetleniem zegarów mianowicie jakiś czas temu przestała działać jedna z żarówek podświetlenia zegarów po wymianie żarówki okazało się że druga też przestała działać. Sprawdziłem bezpieczniki wszystko w porządku okazało się że na płycie na której są żarówki nie dochodzi prąd do żadnej. Moje pytanie brzmi czy można podłączyć jakoś podświetlenie bezpośrednio pod zapłon żeby po przekręceniu kluczyka w stacyjne odrazu było podświetlenie ponieważ elektryk stwierdził że naprawa płyty to kilka set złotych.
  • Warunkowo odblokowany
    Z lewej strony pod kierownicą powinna być regulacja oświetlenia licznika. Sprawdź czy tam dochodzi napięcie po włączeniu świateł. Jak dochodzi to sprawdź czy wychodzi dalej. Jak nie wychodzi to uszkodzony regulator do dostania na szrocie za parę złotych. Ewentualnie można go pominąć (nie będzie regulacji).
    Poczytaj jeszcze tu:
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=415179
  • Poziom 6  
    Regulacja działa ponieważ podświetlenie pokręteł na tapicerce i to wszystko mogę regulować. Tylko na zegarach nie działa.

Dodano po 11 [minuty]:

U mnie podświetlenie deski rozdzielczej działa i mogę je regulować. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone więc problem tkwi w innym miejscu.
  • Warunkowo odblokowany
    To trzeba sprawdzić czy zasilanie dochodzi do licznika. Jeżeli tak to trzeba szukać uszkodzonej ścieżki. Ewentualnie odciąć ścieżki wkoło żarówek i dolutować przewody w okolice wtyczki (mało profesjonalne ale skuteczne). Żaróweczki zapewne są na 12V podpinane bezpośrednio na wtyczkę.
  • Poziom 6  
    Na tablicy działają wszystkie żaróweczki oprócz podświetlenia tablicy i od zegara. To dobrze rozumiem ze napiecię dochodzi do licznika?
  • Poziom 27  
    Wpadłem pod stół, jak przeczytałem kwotę za naprawę dupereli... Zegary do 3 to kilkanaście-kilkadziesiąt zł... Weź żarówkę z 2 kablami, zdejmij zegary i szukaj napięcia, a jak nie potrafisz, zaprowadź auto do normalnego elektryka i naprawi to za 3dychy...