Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1 - po instalacji AMD Chipset Driver system nie uruchamia się

__FRIX__ 23 Kwi 2014 20:21 1443 0
  • #1 23 Kwi 2014 20:21
    __FRIX__
    Poziom 14  

Witam
    Mam pewien problem.
    Kupiłem komputer, postawiłem na Win 8.1.
    Wszystko super dopóki nie zechciałem zainstalować sterownika AMD Chipset Driver.
    Zainstalowałem go z płyty dołączonej do komputera, po ponownym uruchomieniu tylko kafelki i animacja kręcących się kropek w nieskończoność. Po restarcie już tylko "Missing Operation System" - system się wysypał.
    Pomyślałem, że sterownik jest wadliwy. Zainstalowałem system ponownie, zainstalowałem wszystkie sterowniki - komputer uruchamiał sie prawidłowo, po czym zainstalowałem pobraną z witryny MSI najnowszą wersję sterownika AMD Chipset Driver. Niestety identyczna sytuacja. Nie wiem co robić, pomocy.

Konfiguracja z Everesta

Code:
     --------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

Wersja                                            EVEREST v5.50.2100/pl
        Benchmark Module                                  2.5.292.0
        Strona domowa                                     http://www.lavalys.com/
        Typ raportu                                       Szybki raport
        Komputer                                          Frix
        Generator raportu                                 Michał
        System operacyjny                                 Windows 8.1 Pro Professional 6.2.9200
        Data                                              2014-04-23
        Czas                                              17:52

--------[ Podsumowanie ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer:
          Typ komputera                                     Komputer z procesorem x64 obsługujący interfejs ACPI
          System operacyjny                                 Windows 8.1 Pro Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego         -
          Internet Explorer                                 9.11.9600.16438
          DirectX                                           DirectX 11.0
          Nazwa komputera                                   Frix
          Nazwa użytkownika                                 Michał
          Domena logowania                                  Frix
          Data / Czas                                       2014-04-23 / 17:52

Płyta główna:
          Typ procesora                                     2x , 3900 MHz
          Nazwa płyty głównej                               Nieznane
          Mikroukład płyty głównej                          Nieznane
          Pamięć fizyczna                                   7365 MB
          Typ BIOS'u                                        AMI (12/14/12)
          Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM1)
          Port komunikacyjny                                Port drukarki (LPT1)

Ekran:
          Karta wideo                                       AMD Radeon HD 8570D  (768 MB)
          Monitor                                           LG W2261 (HDMI)  [22" LCD]  (2003345428)
          Monitor                                           Sharp HDMI

Multimedia:
          Karta dźwiękowa                                   Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [1002-9902] [NoDB]
          Karta dźwiękowa                                   Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [1022-780D] [NoDB]

Magazyn:
          Kontroler IDE                                     Standardowy kontroler SATA AHCI
          Storage Controller                                Kontroler miejsc do magazynowania firmy Microsoft
          Dysk fizyczny                                     WDC WD20EZRX-00D8PB0  (1863 GB)
          Dysk fizyczny                                     WDC WD3200AAJS-00L7A0  (298 GB)
          Napęd dysków optycznych                           TSSTcorp CDDVDW SH-S223C
          Status dysków SMART                               OK

Partycje:
          C: (NTFS)                                         298.1 GB (280.0 GB wolne)
          D: (NTFS)                                         1863.0 GB (1624.0 GB wolne)
          Rozmiar całkowity                                 2161.1 GB (1904.0 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:
          Klawiatura                                        Urządzenie klawiatury HID
          Mysz                                              Mysz zgodna z HID
          Mysz                                              Mysz zgodna z HID

Sieć:
          Podstawowy adres IP                               192.168.1.4
          Podstawowy adres karty (MAC)                      44-8A-5B-2E-31-D4
          Karta sieciowa                                    Realtek PCIe GBE Family Controller  (192.168.1.4)

Urządzenia zewnętrzne:
          Drukarka                                          Fax
          Drukarka                                          Microsoft XPS Document Writer
          Kontroler USB1                                    AMD USB 3.0 eXtensible Host Controller - 0100 (Microsoft) [1022-7814] [NoDB]
          Kontroler USB1                                    AMD USB 3.0 eXtensible Host Controller - 0100 (Microsoft) [1022-7814] [NoDB]
          Urządzenie USB                                    Urządzenie kompozytowe USB
          Urządzenie USB                                    Urządzenie wejściowe USB
          Urządzenie USB                                    X10 USB Wireless Transceiver (ACPI-compliant)

DMI:
          DMI: producent BIOS'u                             American Megatrends Inc.
          DMI: numer wersji BIOS'u                          V30.3
          DMI (system): producent                           MSI
          DMI (system): nazwa                               MS-7721
          DMI (system): numer wersji                        6.0
          DMI (system): numer seryjny                       To be filled by O.E.M.
          DMI (system): identyfikator UUID                  00000000-00000000-0000448A-5B2E31D4
          DMI (płyta główna): producent                     MSI
          DMI (płyta główna): nazwa                         A88XM-E35 (MS-7721)
          DMI (płyta główna): numer wersji                  6.0
          DMI (płyta główna): numer seryjny                 To be filled by O.E.M.
          DMI (obudowa): producent                          MSI
          DMI (obudowa): numer wersji                       6.0
          DMI (obudowa): numer seryjny                      To Be Filled By O.E.M.
          DMI (obudowa): metka środka trwałego              To Be Filled By O.E.M.
          DMI (obudowa): typ                                Desktop Case.

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

po którejś z rzędu próbie dotarłem do problemu. By się udało podczas instalacji tego sterownika w zaawansowanych odznaczyłem sterownik "Kontroler AMD SATA". Dopiero wtedy system sie uruchomił, po szóstej instalacji systemu...

0 0
  • Sklep HeluKabel