Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw touran mocne szarpniecie podczas odpalania na gorącym silniku

gardelko 23 Apr 2014 20:49 2721 8
    gardelko
    Level 9  
    witam mam pytanie jaka może być przyczyna mocnego szarpnięcia silnika podczas odpalania na gorącym silniku vw Touran 1,9 TDI 90km. sprawdzłem Vag Can Professional i "Początek wtrysku mam -1.24 st" a pisze ze ma być 4.0 - 2.0 st. czy to może być przyczyna??jak to naprawić??
    gardelko
    Level 9  
    Ktos ogrania taki temat??pomocy
    sigwa18
    Level 39  
    Niestety ten typ tak ma jedynie zmiana mapy wtrysku. Problem wielu silników TDi z grupy VW
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    gardelko wrote:
    witam mam pytanie jaka może być przyczyna mocnego szarpnięcia silnika podczas odpalania na gorącym silniku vw Touran

A nie masz czasem czipa na czujniku temperatury?
    jareczek1992
    Level 14  
    Kolego sigwa18 prawdopodobnie tak jest bo ktoś już taki zabieg wykonał i trochę z dawką startowa przesadził.Sprawdź sobie Tym VAG canem jaką temperaturę widzi podczas nagrzania ;)
    Daro122
    Level 31  
    Wyreguluj początek wtrysku , szarpnięcie przy odpalaniu jest typowym objawem.
    jareczek1992
    Level 14  
    Koledze Daro122 chyba się pomyliły silniki. To jest na PD kod BRU z tego co widze bo innego 1.9Tdi 90km chyba nie było ;)
    gardelko
    Level 9  
    a jaka powinna być temperatura??? mi sie tak dzieje po zmianie rozrządu

Moderated By Pawel wawa:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Proponowałbym sprawdzenie ustawienia rozrządu. Sam podałeś prawdopodobną przyczynę usterki:
    gardelko wrote:
    "Początek wtrysku mam -1.24 st"
    i
    gardelko wrote:
    dzieje po zmianie rozrządu