Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris II 1.3 - Brak zasilania światła pozycyjnego lewy tył

23 Kwi 2014 21:02 6981 4
  • Poziom 2  
    Przeszukałem forum ale tego problemu dotyczącego Toyoty Yaris nie znalazłem.
    Jestem świeżym posiadaczem tego japończyka. Dostałem się w końcu swymi europejskimi rączkami do japońskiego otworu rewizyjnego tylnej lewej lampy i wyjąłem żarówkę. Mirnikiem sprawdziłem czy do oprawki dochodzi napięcie. Napięcia brak. Prawe pozycyjne świeci, lewe nie. Zacząłem sprawdzać bezpieczniki w skrzynce w komorze silnika. Wyjąłem dosłownie 3 sztuki żeby sprawdzić omomierzem i miałem dosyć. Zminiaturyzowali nawet bezpieczniki. Sprawdziłem tylko wejścia i wyjścia bezpieczników woltomierzem, niby wszystko gra. Może są jakieś inne miejsca z bezpiecznikami, których nie zlokalizowałem.
    Drodzy, o naukę proszę lub o schemat wiązek przewodów tudzież lokalizację i opis bezpieczników, jaki do czego.
    Chyba się za bardzo rozpisałem bo dostałem (-1pkt). Sorry.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 27  
    Który rok tego yarisa? W europejskich na CAN- ie przy spalonej lub zaśniedziałej żarówce odcina zasilanie, ale tylko na tą uszkodzoną.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 2  
    Witam Cię Jackall.
    Jest to Yaris II 1.3 benzyna z listopada 2008 roku.
    A czy mógłbyś przybliżyć określenie CAN bo rzeczywiście w oprawce tej żarówki zauważyłem ślady śniedzi.
  • Poziom 15  
    w tym złomie nic nie odcina
  • Poziom 2  
    Sorry Panowie muszę przeprosić za założenie tego wątku.
    Mój błąd. To się chyba nazywa "pomroczność jasna". Oświeciło mnie dzisiaj jak zabrałem się do tych świateł. Wstyd się przyznać ale wczoraj z uporem maniaka sprawdzałem oprawkę żarówki stopu a nie pozycyjnego.
    Jeszcze raz dzięki Jackall, że mnie durnemu starałeś się pomóc o 2.56 nad ranem.
    Niniejszym zamykam wątek.