Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik Bester 24/250 - do Anodowania

24 Kwi 2014 00:07 2094 4
  • Poziom 9  
    Witam, jestem osobą początkującą. Posiadam prostownik BESTER bab 24/250 który daje 24v, mi do procesu anodowania jest potrzebne 30v. W urządzeniu nie ma możliwości dowinięcia kolejnych zwojów celem zwiększenia mocy. W instrukcji jest zaznaczone że można łączyć prostowniki żeby zwiększyć moc. Moje pytanie brzmi: czy mogę połączyć mój prostownik bab 24/250 z prostownikiem dającym 6v (np. takim http://prostownik.pl/2013/01/23/prostownik-6v-12v-automatyczny-impulsowy/ ). Tak żeby do jednej wanny galwanicznej płynęło z jednego źródła 24V a z drugiego 6V co w sumie dało by pożądane 30V.
    Dziękuję za jakieś rady, sugestie, Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Jeżeli chciałbyś zwiększyć moc na tych prostownikach to tylko łącząc równolegle takie same prostowniki, łącząc szeregowo napięcia się dodają prąd pozostaje taki sam w momencie połączenia równolegle napięcia się nie zmienią prądy się dodają czyli będzie 24V/500. Twoje połączenie prostownika 6V skończy się dla niego śmiercią naturalną usmażysz go na samym początku anodowania.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, rozumiem że nie ma możliwości przerobić go na 30v?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    W pozycji szybkie ładowanie daje napięcie nawet 32,4V (ark.15 instrukcji). Nie widzę potrzeby przeróbek.
  • Poziom 9  
    Kłania się czytanie ze zrozumieniem:) Dzięki za podpowiedź mogłem narobić sporo głupot..