Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bereta Boiler Green 30 e.s.i. - nie startuje, błąd 12 i 10. Wybuchy w komorze ..

24 Kwi 2014 10:44 2370 12
 • Poziom 21  
  Witam, piec sygnalizuje problem 12 a potem stały błąd 10 - na butli było 10% gazu... Zamówiłem gaz - dotankowałem. Problem nie ustąpił. Wezwałem serwis autoryzowany. Sprawdzone czujniki, zapalarka, sonda, ect. Pomieniona cewka za zaworze. NIC. Bez efektu. Serwisant z niepewnością stawia na zawór SIGMA 848, ale nie jest pewny czy to on. Według niego zawór nieprawidłowo podaje gaz (zbyt bogata mieszanka). Chcę jeszcze zaznaczyć że kilkukrotnie piec przed awarią przy grzaniu C.W.U. "wybuchał" efekty widać bo jest nadpalona izolacja zasobnika C.W.U. Panowie macie może pomysł? Czy podobny problem was Spotkał? Zawór kosztuje ok. 600 PLN a piec jest miesiąc po gwarancji... Może ma ktoś na zbyciu takowy zawór w dobrej cenie?
 • Texa PolandTexa Poland
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Czy W ciągu tych dwóch lat gwarancji choć raz zaprosiłeś serwis na przegląd kotła? Czy podczas swojej ostatniej wizyty serwisant zajrzał do środka komory spalania? Kocioł kondensacyjny nie będzie pracował latami bez regularnych corocznych przeglądów.
 • Poziom 21  
  Oczywiście kocioł serwisowany... Ostatnia wizyta płatna wykonana poł roku temu (pełen przegląd). Czy zaglądał do komory spalania nie wiem bo na ręce nie patrzyłem... Założyłem że jak płacę to wykonuje się przegląd fachowo i rzetelnie.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  egon-tv napisał:
  piec przed awarią przy grzaniu C.W.U. "wybuchał" efekty widać bo jest nadpalona izolacja zasobnika C.W.U.
  Zastanawia mnie to , jak to możliwe. Płomień zamknięty w wymienniku i dodatkowo jeszcze wymiennik umieszczony w szczelnej obudowie. Skąd te braki w izolacji zasobnika C.W.U.??
  egon-tv napisał:
  Oczywiście kocioł serwisowany... Ostatnia wizyta płatna wykonana poł roku temu (pełen przegląd). Czy zaglądał do komory spalania nie wiem bo na ręce nie patrzyłem... Założyłem że jak płacę to wykonuje się przegląd fachowo i rzetelnie.
  ?? Zanim wydasz pieniądze na kupowanie części trzeba by zobaczyć co się dzieje w środku komory spalania. Wystarczy, że jest mocno zapchana już są problemy z odpaleniem kotła.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Wstaw wydruk z analizy spalin po ostatnim przeglądzie.
 • Poziom 21  
  Nie otrzymałem czegoś takiego - żadnych wydruków, serwisant nie miał żadnego urządzenia (nazwijmy go komputerka) do jakiejkolwiek diagnostyki (analizy) pracy kotła. Zaznaczam serwisant autoryzowany.... Dzisiaj ma przyjechać ze wspomnianym zaworem i dalej diagnozować kocioł...

  Dodano po 16 [minuty]:

  Dodaję foto uszkodzonego zaworu (podejrzany) oraz nadpalonej izolacji zasobnika.

  Pozdrawiam
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Sorki, ale Twój serwisant to partacz. Zamów innego. Ewidentnie widać, że obudowa wymiennika nagrzewa się - prawdopodobnie z powodu zanieczyszczenia wymiennika, lub źle ustawionej mocy grzewczej - zbyt dużej oczywiście. No i bądź podczas otwierania komory spalania - zrób zdjęcie - po pół roku od konserwacji wymiennik powinien być drożny i ledwie zanieczyszczony.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  egon-tv napisał:
  Nie otrzymałem czegoś takiego - żadnych wydruków, serwisant nie miał żadnego urządzenia (nazwijmy go komputerka) do jakiejkolwiek diagnostyki (analizy) pracy kotła
  Jak to czyta ktoś z Beretty do chyba dostał czkawki. Wybuchowy zapłon w tych kotłach często wynika z uszkodzonej elektrody zapłonowej. Temat dla normalnego serwisanta.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Autoryzowany serwisant, bez analizatora wykonuje przegląd i regulację kotła kondensacyjnego??? Świat się kończy...
  Jak już kolega west napisał- uszkodzona elektroda zapłonowa. To pierwsza rzecz, jaka może być przyczyną. Serwisant powinien to na dzień dobry sprawdzić. Jakim cudem ma on autoryzację???
 • Specjalista - systemy grzewcze
  egon-tv napisał:
  Witam, piec sygnalizuje problem 12 a potem stały błąd 10 - na butli było 10% gazu... Zamówiłem gaz - dotankowałem. Problem nie ustąpił.
  dalej
  egon-tv napisał:
  Sprawdzone czujniki, zapalarka, sonda
  No nie byłbym pewien elektrody zapłonowej, chyba żeby wyciągnąć "pierwiastek kwadratowy" z jakiejkolwiek autoryzacji serwisanta i wyjdzie nam zero z dotychczasowych ustaleń tego pana. W dalszym ciągu nie mogę znaleźć usprawiedliwienia osmalonej izolacji na zasobniku CWU, nawet wybuchowym zapłonem . W tym miejscu w żaden sposób nie powinno być ognia, ani tak wysokiej temperatury, bo
  ol_an napisał:
  Płomień zamknięty w wymienniku i dodatkowo jeszcze wymiennik umieszczony w szczelnej obudowie.
  Myślę, że nie rozwiążemy tego problemu na odległość. Potrzebna wizja lokalna. Sprawdzenie szczelności ścieżki gazowej, elektrody zapłonowej, transformatora zapłonowego. Jak pisałem wcześniej w jakim stanie wnętrze wymiennika ciepła, czy nie jest zapchane (słabe wentylowanie komory przed poszczególnymi próbami zapłonu) jest ich pięć, więc może się nagromadzić trochę gazu?
 • Poziom 21  
  Szanowni Koledzy serwisant wymienił zawór, dokonał regulacji i pomiaru spalin. Skany analizy spalin w załączeniu. Piec sprawny nie sygnalizuje awarii i problemów. Odnosząc się do całej sprawy z tym kotłem. Czy w waszej opinii interwencja u producenta i opisanie całej sytuacji może spowodować reakcję serwisu i wymianę kotła bo jak widać ten jest wręcz niebezpieczny i stwarza zagrożenie. Naprawa była odpłatna bo kocioł niedawno zakończył gwarancję. Koszt operacji to 480 zawór + 100 robocizna (robocizna tanio gdyż Pan przyjechał do mnie trzykrotnie). Serwisant sam stwierdził, że będzie się starał o uznanie tej naprawy jako gwarancyjnej gdyż zawór był wadliwy wcześniej (stąd nadpalenia, niestabilna praca kotła w okresie gwarancji, nieregularne podgrzewanie CWU - raz gorąca raz zimna - i duży apetyt na gaz - mimo łagodnej zimy kocioł bez problemu przepalił całą 2700-litrową butlę a domek jest nowy, dobrze izolowany i ma ok. 140 m). Sam osobiście uważam, że wysłanie oficjalnego pisma do serwisu oraz zgłoszenie sprawy do rzecznika praw konsumenta może troszkę popsuć opinię Beretty. Nie zależy mi na tym ale skoro sprzedali bubel niech się przyznają do tego !!!

  Czekam na wasze opinie....

  Dodano po 1 [minuty]:

  Jeszcze skany.... Bereta Boiler Green 30 e.s.i. - nie startuje, błąd 12 i 10. Wybuchy w komorze ..

  Dodano po 10 [minuty]:

  Bereta Boiler Green 30 e.s.i. - nie startuje, błąd 12 i 10. Wybuchy w komorze ..
 • Specjalista - systemy grzewcze
  No i wyszło, że wszyscy nie mieliśmy racji.
 • Poziom 21  
  No niestety - przykre jest to że serwis się na mnie wypiął. A dokładnie Kierownik serwisu. Gwarancja się skończyła i pocałuj nas Pan w d... Cóż trzeba zmienić firmę jak piec skończy swój żywot...